Nemocnice na Zemplíne sa stanú vakcinačnými centrami

VýchodKoronavírus

Doposiaľ zaočkovali stovky zdravotníkov.

Od pondelka 18. januára začnú nemocnice v Michalovciach, v Humennom a v Rožňave očkovať ľudí z vybraných zdravotníckych pozícií. Po nariadení ministerstva zdravotníctva sa tak stanú vakcinačnými centrami.

„Očkovanie v michalovskej nemocnici sa bude konať vo vakcinačnom centre na Duklianskej ulici. Pripravených je päť ambulancií s celkovou dennou kapacitou približne 300 ľudí. Vakcinačné centrum bude v prevádzke od 9.00 do 15.30,“ povedala pre Rádio Košice komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková s tým, že v Humennom sa bude očkovať vo vakcinačnom centre na ulici Nemocničná 7 pavilón A:

„Sú na to vyčlenené tri ambulancie s celkovou dennou kapacitou približne 200 ľudí. Vakcinačné centrum bude v prevádzke od 8.00 do 15.00 hod.“

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

V Rožňave sa očkovanie uskutoční v poliklinike pre dospelých na nultom poschodí v čase od 9.00 do 15.30 hod. Denná kapacita je približne 300 ľudí.

V prvej fáze by sa mali očkovať osoby, ktoré priamo či nepriamo zabezpečujú starostlivosť, transport a diagnostiku pacientov. Vakcína sa podá aj zamestnancom sociálnych služieb a terénnym sociálnym pracovníkom. Humenská nemocnica doposiaľ zaočkovala 670 zdravotníkov, michalovská 480 a rožňavská vyše 250 osôb.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre