Netradičná pomoc spod Tatier: Na Ukrajinu putovali šijacie a pletacie stroje

VýchodVojna na Ukrajine

Kamión prepravil aj potraviny, lieky či zdravotnícky materiál.

Spod Tatier putovala na Ukrajinu netradičná pomoc. V jednom z kamiónov, ktorý do lokalít blízko frontovej línie bol vypravený z Kežmarku, boli stroje potrebné na zriadenie krajčírskej dielne. Vďaka nim podľa koordinátora platformy Spolu Ukrajine Mareka Janigu vznikne prepotrebná textilná prevádzka:

„Momentálne sú tie potreby ozaj veľké aj preto, lebo sa chystá ofenzíva. Z vlastných skúseností vieme, že v oslobodených teritóriách je táto pomoc nesmierne potrebná. Táto dielňa bude slúžiť aj mnoho rokov po konci vojny, aby sa Ukrajinci dokázali sami zásobovať oblečením.

Galéria k článku

Humanitárnu pomoc až do cieľa sprevádzal dobrovoľník Vladimír Klimeš. V jeho osobnej výbave bola nepriestrelná vesta aj prilba:

„Nedá sa to bez toho, aby človek nechal doma pud sebazáchovy. Akurát žena sa nevyspí, to je horšie, ale pomáhať treba. Na fronte je to zlý pocit. Človek nevie, kedy čo spadne z vrchu. To, čo zhadzujú z dronov, to sa nedá vidieť ani počuť.“

Kamión, ktorý z Kežmarku na Ukrajinu viezol zariadenie na zriadenie krajčírskej dielne, obsahoval aj elektrocentrály, potraviny, lieky, zdravotnícky materiál, detské postieľky či zariadenie pre materskú škôlku

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre