Nielen Vysoké Tatry sú preplnené. Nával turistov hlási aj Zemplínska šírava

VýchodSpravodajstvo

Obľúbené lokality praskajú vo švíkoch.

Pred pár dňami sme vás informovali o tom, že naše veľhory sú plné turistov. Najviac navštevované sú notoricky známe a frekventované miesta. Návštevníci zo Slovenska, Česka, Poľska a iných krajín stáli v niekoľkometrových radoch a čakali na lanovku na Skalnaté pleso či na výstup na Rysy. Podobná situácia je však aj pri takzvanom Slovenskom mori.

Foto
Zemplínska šírava / Milan Bališin

Východné Slovensko zasiahla vlna horúčav. Veľa ľudí preto preferuje pobyt pri vode. Výnimkou nie je ani Zemplínska šírava. Náš čitateľ Milan nám poslal fotografie, aká bola situácia pri Slovenskom mori.

„Fotografie sú z nedele (2.8.), kedy bol na Šírave nátresk, šialenstvo, veľa ľudí ako kedysi v dávnych časoch,“ píše Milan.

Galéria k článku

Paradoxne, v čase, kedy denne pribúdajú desiatky infikovaných, obľúbené lokality praskajú vo švíkoch vrátane prírodných a umelých vodných plôch. Dôvodom sú aj vysoké teploty, ktoré na niektorých miestach vystúpili aj nad 30 stupňov Celzia. Inak to nebude ani v najbližších dňoch. Meteorológovia už teraz varujú pred horúčavami, ktoré by v závere týždňa mali zasiahnuť južné oblasti.

Slováci aj kvôli pandémii koronavírusu tento rok uprednostňujú spoznávanie našej krajiny a kúpanie v rôznych nádržiach či bazénoch. Hygienici však stále upozorňujú, že zabrániť šíreniu nákazy pomôže rúško, odstup a dezinfekcia rúk.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre