Noc divadiel prilákala aj košických divákov

KošiceKultúra

Európske podujatie otvorilo 14. ročník.

Včera (18.11.) sa na celom Slovensku uskutočnilo európske podujatie - Noc divadiel. Do projektu sa zapojilo 30 miest a obcí. Okrem metropol východu a Šariša sa podujatie konalo aj v Spišskej Novej Vsi, Spišskej Starej Vsi a Kladzanoch.

„Noc divadiel je celoslovenské podujatie európskeho významu, do ktorého sa môže zapojiť každé divadlo, každá inštitúcia a každý divadelný subjekt, ktorý chce prezentovať svoje divadlo počas tohto dňa v netradičnom časovom rozpätí. Tohto roku je to už 14. ročník, spája profesionálnych umelcov, ochotníckych umelcov, kultúrne centrá, divadlá, školy a vlastne každého, kto má záujem o divadlo,“ uviedol koordinátor projektu Dušan Poliščák.

Foto
Do programu sa zapojilo aj Bábkové divadlo v Košiciach / facebook.com/BabkoveDivadloVKosiciach

Medzi tri najdôležitejšie atribúty projektu patrí otvorenosť, interakcia a prepájanie. Do všetkých ročníkov sa zapojilo Bábkové divadlo v Košiciach. To si pre divákov pripravilo hneď dve predstavenia.

„Prvé predstavenie, ktoré nás čaká, ktoré uvedieme v rámci dnešnej noci divadiel, je predstavenie Guľko Bombuľko v réžii Petra Palika. Jeho súčasťou je veľmi príjemná interakcia s divákom, s publikom. Druhé predstavenie, ktoré čaká našich divákov o 19.00 hod. je predstavenie NIE od Braňa Mazúcha, ktorý toto predstavenie označil ako objektovú esej. Je to niečo novšie, inovatívnejšie a taktiež táto inscenácia nesie podnázov - Manifest vzdorovitého dieťaťa,“ priblížila bábkoherečka Jana Bartošová:

Okrem Bábkového divadla sa v Košiciach odohrali inscenácie v Ateliéri bez Stropu, Divadle Thália, Konzervatóriu, Národnom divadle, Konzervatóriu Jozefa Adamoviča a Divadle na Peróne.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre