Prestavba NOCKE pokračuje, podľa zhotoviteľa je aktuálne dokončená na 60 percent

KošiceSpravodajstvo

Podľa primátora môže dodávateľ časový sklz ešte dobehnúť.

Rekonštrukcia Národného olympijského centra plaveckých športov Košice (NOCKE) pokračuje aj v týchto dňoch. Primátor Jaroslav Polaček na utorkovom (18.6.) kontrolnom dni uviedol, že NOCKE by mohlo hostiť mládežnícke majstrovstvá Európy v plávaní, ktoré sa majú uskutočniť na budúci rok v auguste. K dispozícii bude následne aj verejnosti a športovým klubom.

Na prestavbe bývalej mestskej krytej plavárne (MKP) na NOCKE pracuje denne 100 až 150 ľudí. Časový sklz podľa primátora predstavuje niekoľko týždňov, ktoré môže dodávateľ ešte dobehnúť. Práce by mali byť ukončené v marci 2025.

„Do konca júna budeme na úrovni nejakých 58 až 60 percent. Dá sa povedať, že ideme do tretej štvrtiny projektu. Som presvedčený o tom, že nasadením našich kapacít a vôľou všetkých zamestnancov, investora a organizácií, ktoré sa na ňom podieľajú, dokážeme termín regulovať tak, aby sme boli na konci dňa všetci spokojní,“ uviedol konateľ spoločnosti Betpres Roland Ďurko.

Najväčšie komplikácie zatiaľ nastali pre zlý stav strešnej konštrukcie.

„Bola dávno po životnosti, preto sme museli objednať práce navyše," priblížil Polaček.

Podľa zhotoviteľa je dôležitým míľnikom na stavbe ukončenie otryskávania oceľových konštrukcií kremičitým pieskom, ukončenie malieb či realizácia bazénového telesa.

„Tá ide ruka v ruke s ostatnými činnosťami, ktoré pokračujú. Robí sa na viacerých frontov. Najhoršie veci budú za nami o dva týždne," dodal Ďurko.

Cena za výstavbu moderného plaveckého komplexu predstavovala pôvodne sumu 16,68 milióna eur bez DPH. Po ďalšom dodatku k zmluve o dielo majú byť celkové náklady podľa mestského podniku Tepelné hospodárstvo (TEHO) vo výške približne 18,5 milióna eur bez DPH. Práce majú byť hradené z investičného úveru TEHO a projekt finančne podporil aj Fond na podporu športu.

 

Zdroj: TASR

Komentáre