Macron zakázal večerné vychádzanie

EurópaKoronavírus

Reštrikcie nariadil aj pre ďalších osem miest.

Obmedzenia budú účinné od 21.00 hod. do 6.00 hod. a budú platiť od soboty 17. októbra po dobu prinajmenšom štyroch týždňov. Takto sa Macron verejne vyjadril v televízii. V krajine rapídne stúpa počet nakazených ochorením COVID-19, to donútilo prezidenta zaviesť aj opatrenie obmedzenia pohybu.

Foto
Prázdny park / TASR

Skutky, nie slová

Musíme konať. Musíme zastaviť šírenie vírusu,“ vyhlásil Macron v interview a pridal tiež, že cieľom tohto zákazu je obmedziť návštevy reštaurácií, barov a iných domácností počas večerných hodín.

Okrem Paríža sa opatrenie dotkne nasledujúcich miest: Grenoble, Lille, Rouen, Lyon, Aix-Marseille, Saint-Étienne, Toulouse a Montpellier. Zákazy postihnú aj kultúru. Za rizikové sa ukázali aj kiná a divadlá.

Spolu to zvládneme

Za neuposlúchnutie prezidentových nariadení hrozí osobe pokuta vo výške 135 eur. Podľa Macrona je prioritou ochrániť aj hospodárstvo. Francúzsko podá podnikom pomocnú ruku. „Budeme naďalej pracovať. Nestratili sme kontrolu,“ zdôraznil prezident a vzápätí dodal, že situácia je znepokujujúca.

K dnešnému dňu je v krajine 779-tisíc pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19 a v spojitosti s koronavírusom doposiaľ zomrelo 33 037 ľudí.

 

Zdroj: TASR

Komentáre