Norberta Bödöra po prepustení z väzby vo štvrtok opätovne zadržali

SlovenskoSpravodajstvo

Norbert Bödör čelí obžalobe v kauze Dobytkár spojenej s korupciou v Pôdohospodárskej platobnej agentúre a stíhaný je aj v kauze Očistec, ktorá sa týka údajnej zločineckej skupiny vo vedení Policajného zboru.

Foto
Vyšetrovateľ NAKA zadržal Norberta Bödöra po prepustení z väzby vo štvrtok (13.1.) obvineného v inej trestnej veci ešte v ten istý deň. (Ilustračná fotografia). / TASR

„Podnikateľa Norberta Bödöra zadržal vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) po tom, čo ho vo štvrtok (13.1.) prepustili z väzby na slobodu," informovala Andrea Dobiášová z Prezídia Policajného zboru. „V tejto chvíli môžeme potvrdiť, že vyšetrovateľ NAKA zadržal Norberta Bödöra obvineného v inej trestnej veci. Zatiaľ nie je možné poskytnúť viac informácií," uviedla Dobiášová.

Že podnikateľa Norberta Bödöra, ktorý okrem iného figuruje v kauze Dobytkár, prepustili z väzby na slobodu informovala aj hovorkyňa Najvyššieho súdu (NS) SR Alexandra Važanová. Najvyšší súd SR tak reagoval na rozhodnutie Ústavného súdu SR o porušení podnikateľových práv pri predlžovaní väzby.

Foto
Súdny proces v tejto kauze sa začne na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, 25. februára 2022. Norbert Bödör čelí aj obvineniam v kauzách Judáš a Očistec. (Ilustračná fotografia) / TASR

Hovorkyňa vysvetlila, že rozhodnutím Ústavného súdu SR zanikol právny titul na pozbavenie osobnej slobody Norberta Bödöra, ktorý v súlade s judikatúrou Ústavného súdu nie je možné napraviť ďalším rozhodnutím súdu, čo nevyhnutne muselo viesť k jeho prepusteniu z väzby na slobodu.

Obvinenia v kauze Dobytkár sa týkajú korupčnej trestnej činnosti v Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA). V skupine osôb stíhaných z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti sú okrem Norberta Bödöra aj bývalý šéf PPA Juraj Kožuch, bývalý výkonný riaditeľ agentúry Ľubomír Partika, finančník Martin Kvietik, bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Marek Kodada. a podnikateľ Peter Kuba.

Súdny proces v tejto kauze sa začne na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, 25. februára 2022. Norbert Bödör čelí aj obvineniam v kauzách Judáš a Očistec.

Zdroj: TASR/SITA

Komentáre