Nová cyklotrasa na Liptove prepája Bešeňovú s Bobrovníkom

SlovenskoSpravodajstvo

Tematicky približuje aj zaplavené obce.

Liptov má novú tematickú cyklotrasu s dĺžkou 14 kilometrov, ktorá sa začína v Bešeňovej a končí sa v Bobrovníku. Záujemcovia môžu vďaka nej spoznať históriu Liptovskej Mary aj 13 zaplavených obcí.

„Prostredníctvom novej tematickej cyklotrasy odhaľujeme návštevníkom mnohé zaujímavosti. Vďaka drevenej vyhliadke Kyseľovec, ktorú sme vybudovali v kopci nad Liptovskou Marou, ponúkame cyklistom aj miesto na oddych a dychberúce výhľady,“ uviedla Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov s tým, že v rovnakom dizajne je tam vyše sto drevených prvkov vrátane prístreškov, posedení, máp, informačných tabúľ či stojanov na bicykle.

Foto
Liptov má novú tematickú cyklotrasu s dĺžkou 14 kilometrov / OOCR Región Liptov

Nová cyklotrasa sa kvôli niekoľkým stúpaniam odporúča najmä pre zdatnejších cyklistov alebo na elektrobicykle. Cyklokoordinátor OOCR Región Liptov Andrej Medla povedal, že k dispozícii je sa desať informačných tabúľ o Liptovskej Mare aj histórii územia:

„Súčasťou je aj komplexná obnova okolia Marského kostolíka, v rámci ktorej sme upravili verejný priestor, vymenili informačnú tabuľu, doplnili dva stojany na bicykle, infopult s informáciami o pamiatke. Osadili sme štyri nové drevené lavičky, ako aj prvky zamedzujúce prístupu vozidiel do tesnej blízkosti národnej kultúrnej pamiatky,“ povedal Medla, ktorý dodal, že trasa by sa mala v budúcnosti rozšíriť.

Projekt bol financovaný aj z dotácie z ministerstva dopravy vo výške 12-tisíc eur, pričom sa využila na výrobu a osadenie prvkov navigácie, náučných a mapových panelov, tvorbu projektu a dizajn manuálu. Na trase sa nachádzajú aj prvky cykloturistického mobiliára, drobnej architektúry odpočívadiel a informačných pointov.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre