Nová škôlka UPJŠ od septembra privíta desiatky detí

KošiceSpravodajstvo

Súčasťou triedy bude aj herňa či tvorivé dielne.

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach od septembra otvorí novú materskú školu s názvom UPeJeŠko. Je určená nielen pre deti zamestnancov a študentov, ale aj širokej verejnosti. Manažérka marketingu a komunikácie UPJŠ Jaroslava Oravcová uviedla, že škôlka sa bude nachádzať v kampuse na Moyzesovej ulici v Košiciach:

Materská škola s kapacitou 25 detí bude umiestnená v historickej budove, ktorá prešla rekonštrukciou a obklopená je krásnym areálom Filozofickej fakulty UPJŠ s vynovenými historickými budovami, pôvabnou záhradou a sochárskymi umeleckými dielami. Tesná blízkosť univerzitných pracovísk je veľkou výhodou škôlky nielen pre deti a rodičov z prostredia našej univerzity. Na presun mimo areálu má pritom UPJŠ k dispozícii vlastný autobus, čo poskytuje väčšiu bezpečnosť a pohodlie.“

Foto
Vizualizácia projektu  / TASR

Nová škôlka bude mať formu štátnej materskej školy s jednou zmiešanou triedou pre deti vo veku od troch do šiestich rokov. V prevádzke bude počas pracovných dní od 7.00 do 17.00 hod. Oravcová doplnila, že súčasťou triedy bude aj herňa či tvorivé dielne:

„V uzavretom areáli univerzitného kampusu s trávnatou plochou je v blízkosti škôlky situované ihrisko s hracími komponentami, pieskoviskom a lavičkami. Plánujeme založiť aj hmyzí domček a ponúknuť deťom možnosť zasadiť si rastlinky do vyvýšeného záhonu, o ktoré sa budú starať a sledovať, ako rastú a prosperujú. Na prechádzky budeme využívať aj neďaleký park na Moyzesovej ulici a centrum mesta, kde môžu spoznávať historické pamiatky a navštíviť kultúrne inštitúcie. Rodičia iste ocenia aj možnosti využívania telocvične UPJŠ pre potreby detí predovšetkým v nepriaznivom počasí, aby nemuseli tráviť čas iba v obmedzenom priestore.“

Škôlkárom sa budú venovať traja pedagogickí zamestnanci, ktorí podporujú individuálny prístup, mentálny rozvoj aj pohybové aktivity. Spolu s deťmi navštívia knižnicu a ďalšie univerzitné pracoviská.

Komentáre