Nová železničná zastávka vo Vranove nad Topľou má motivovať ľudí k cestovaniu verejnou dopravou

VýchodSpravodajstvo

Výstavba by mala byť ukončená na budúci rok.

Na Sídlisku Juh vo Vranove nad Topľou vznikne nová železničná zastávka, ktorá nahradí tú predošlú Vranovské Dlhé. Samospráva vypratala svoje pozemky, na ktorých bude vybudované rozsiahle záchytné parkovisko. Mesto je pripravené na ňom v prípade potreby i finančne participovať.

Primátor Ján Ragan skonštatoval, že cestujúci budú mať vďaka zastávke jednoduchší prístup k využívaniu verejnej dopravy:

„V tejto časti mesta žije niekoľko tisíc občanov. Je to pomerne mladá časť, sú tu ľudia v produktívnom veku, okrem toho tu máme štyri základné školy a strednú školu, sú tu športové objekty. Je tu veľká požiadavka, aby táto zastávka tu bola.“

Foto
Položenie základného kameňa novej železničnej zástavky Vranov nad Topľou - Juh  / TASR

Tento projekt má nielen ekologický, ale aj ekonomický rozmer, keďže žiaci môžu cestovať vlakmi zadarmo, pričom mnohí z nich pochádzajú z rodín so slabou ekonomickou situáciou.

„Chceme motivovať ľudí, aby využívali túto najekologickejšiu formu dopravy, preto musíme budovať zastávky tam, kde žijú ľudia,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy a výstavby Jaroslav Kmeť.

„Som presvedčený, že pokiaľ samospráva má dobrý vzťah a komunikuje s ministerstvom a poslancami Národnej rady Slovenskej republiky, ktorí sú zástupcovia občanov priamo z týchto regiónov, dá sa veci urýchliť a väčšinou dospieť k zlepšeniu života,“ reagoval predseda parlamentu Boris Kollár.

Nástupište s prístreškom novej zastávky Vranov – Juh na trati Strážske – Prešov bude merať 180 metrov. Projekt, ktorý si vyžiada aj vybudovanie prístupových komunikácií, bol vyčíslený na 1,5 až 2 milióny eur, pričom by mal byť ukončený na budúci rok.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre