Nové zastávky električiek zdevastovali vandali

KošiceSpravodajstvo

Škody boli vyčíslené na niekoľko tisíc eur.

Iba deň pred kolaudáciou zmodernizovanej električkovej trate na Komenského ulici neznámi vandali doslova rozmlátili až 17 sklenených výplní ochranných zábradlí na nových nástupných ostrovčekoch.

Podobný incident sa stal aj začiatkom minulého roka, keď páchatelia rozbili „len“ zopár sklenených výplní na zmodernizovanej trati na Štúrovej ulici. Pondelkový (11.12.) prípad má ale ďalekosiahle následky. Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) predbežne vyčíslil škody na takmer 3500 eur.

„Podľa informácií z DPMK, k vandalskému výčinu malo dôjsť vo večerných hodinách, avšak v čase, kedy zvyčajne ešte väčšina ľudí nespí. Odborníci z firmy Eurovia SK, ktorá električkové trate v meste modernizuje, sú presvedčení, že pri rozbíjaní sklenených výplní sa musel ozývať Komenského ulicou poriadny rachot, ktorý sa vraj nedal prepočuť. Výplne sú totiž vyrobené zo špeciálneho skla. Na ich rozbitie treba vyvinúť veľkú silu,“ uviedla hovorkyňa města Košice Linda Šnajdárová.

Foto
Ilustračné foto

Ako ďalej dodala, páchatelia sú zatiaľ neznámi, prípadom sa zaoberá polícia Košice – Sever a Košice – Staré mesto.

„Dňa 11. decembra o 21.13 hod. hlásili naši výhybkári jedenásť rozbitých sklenených výplní na zastávke Bocatiova. Oblastný dispečer zistil ďalšie rozbité výplne. Tri na zastávke Poliklinika Sever, dve na zastávke Technická univerzita, a jednu na zastávke Okresný úrad. Škody boli vyčíslené na 3 400 eur,“ informoval DPMK.

„Som nielen rozčarovaný, ale aj sklamaný, a nebudem tajiť, aj trochu nahnevaný. Košické električkové trate modernizujeme v prvom rade pre obyvateľov nášho mesta. Obnova električkových tratí, ktorá nemá svojím rozsahom obdobu na celom Slovensku, si vyžiadala a ešte aj vyžiada nemalé finančné investície. Tento vandalský čin považujem za odsúdeniahodný a úplne nezmyselný, ktorý v konečnom dôsledku, poškodil všetkým Košičanom,“ povedal na margo viceprimátor města Košice Martin Petruško.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre