Nový cyklochodník v Prešove prepojil ulicu Laca Novomeského s lokalitou Pod Šalgovíkom

PrešovSpravodajstvo

Úsek vedie popri chodníku pre chodcov a má dĺžku viac ako 1100 metrov.

V metropole Šariša na ulici Sekčovská pribudol nový cyklochodník, ktorý prepojil ulicu Laca Novomeského s lokalitou Pod Šalgovíkom. Cyklisti tak majú k dispozícii lepšie a bezpečnejšie podmienky a zároveň sa takýmto spôsobom zvyšuje atraktivita ekologickej dopravy s pozitívnym environmentálnym efektom. Využívaním cyklodopravy v meste sa znižuje miera znečistenia ovzdušia, hluku a vibrácií.

„Som rada, že nový cyklochodník na najväčšom prešovskom sídlisku sa podarilo vybudovať práve na frekventovanej Sekčovskej ulici, ktorá doteraz nebola pre cyklistov dostatočne bezpečná. Prešovčania, ktorí preferujú dopravu na bicykloch, sa teraz plynule dostanú cez ulicu Laca Novomeského a hlavnú cyklistickú tepnu na Rusínskej až do centra mesta,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Foto
Nový cyklochodník / Mesto Prešov

Ako informoval hovorca prešovskej radnice Vladimír Tomek, cyklochodník Sekčovská bol navrhnutý v trávnatom páse zelene ako dvojpruhová komunikácia so šírkou 2x1,25 m a na existujúcej vozovke v lokalite Pod Šalgovíkom ako jednosmerná jednopruhová komunikácia so šírkou 1,25 m. Cyklotrasa vedie popri chodníku pre chodcov a má dĺžku viac ako 1100 metrov.

Cyklistická sieť v Prešove v súčasnosti meria približne 27 kilometrov. Výstavba cyklochodníka bola vyčíslená na takmer 83-tisíc eur. Projekt bol financovaný z eurofondov v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu, pričom piatimi percentami zo sumy prispelo aj mesto Prešov.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre