Nový kruhový objazd v Poprade vyrieši problém s dopravou

VýchodSpravodajstvo

Práce by mali byť hotové do konca roka.

V Poprade vznikne ďalšia kruhová križovatka, a to na ulici Na Letisko. Súčasťou projektu bude aj nová cesta k priemyselnému areálu na Teplickej ulici. Výstavba je súčasťou schválenej projektovej dokumentácie modernizácie železničnej trate v úseku Liptovský Mikuláš – Poprad-Tatry. Práce by mali byť ukončené do konca tohto roka.

Výstavba cesty a nadväzujúcej kruhovej križovatky je vyvolanou investíciou od mesta v rámci projektu modernizácie železníc, na ktorý ide 137 miliónov eur.

„Realizácia pozostáva z odstránenia pôvodného materiálu a výstavby zemného telesa na upravenom a zhutnenom, vystabilizovanom teréne, s vybudovaním odvodňovacích rebier a priepustov, so zatrávnením, s verejným osvetlením a cesty s asfaltovou vozovkou s vodorovným a zvislým dopravným značením,“ vysvetlila hovorkyňa Železníc Ria Feik Achbergerová.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

S výstavbou sa začalo ešte v júni tohto roka.

„Ide o takzvanú vyvolanú investíciu, ktorá svojou stavebnou činnosťou ovplyvnila pôvodný infraštruktúrny charakter mesta, čo si vyžaduje alternatívne riešenia dopravných bodov a uzlov v dotknutej lokalite, dodala hovorkyňa.

V lete 2020 bolo pre stavebné práce v rámci modernizácie železničnej trate Žilina-Košice zrušené železničné priecestie na Teplickej ulici.

„Od prvej chvíle som to považoval za veľký problém, pretože v tejto lokalite sa nachádza množstvo priemyselných objektov zásobovaných nákladnými vozidlami. Novovybudovaný podchod popod železničnú trať pomohol iba chodcom,“ uviedol primátor Popradu Anton Danko.

Vyriešením problému má byť podľa neho výstavba spomínanej kruhovej križovatky:

„Cesta pôjde po poliach smerom k priemyselnému areálu na Teplickej ulici. Kamiónová doprava do priemyselného parku v tejto lokalite tak už nepôjde cez mestskú časť Veľká.“

 

Zdroj: SITA

Komentáre