Nový primátor Rožňavy Michal Domik: „Chcem, aby boli v komisiách odborníci“

VýchodArchívKomunálne voľby 2018

Primátor Domik participatívny rozpočet schvaľuje, nechcel by ale, aby sa z neho stal boj o peniaze.

Skúste zhodnotiť svoje víťazstvo v komunálnych voľbách?

Predovšetkým by som chcel všetkým poďakovať za podporu. Za svojim úspechom vidím celoživotnú prácu s ľuďmi. Pôsobil som ako nezávislý a mal som odvahu poukázať na zlé hospodárenie bývalého vedenia. Mesto nakupovalo predražené materiály a takisto neefektívny predaj dreva. Myslím, že úspech prišiel vďaka tomu.

Ako túto situáciu plánujete riešiť ako primátor?

Chcem, aby boli v komisiách odborníci a ľudia, ktorí sa do problematiky naozaj rozumejú. Plánujem personálnu výmenu, aby na všetkých postoch sedeli profesionáli s morálnymi vlastnosťami. Začal som už komunikovať s novozvolenými poslancami. V zastupiteľstve je viacero nezávislých poslancov, čo ma teší. Chcel by som sa teda poďakovať obyvateľom aj za voľbu poslancov.

Čo by ste chceli zrealizovať v Rožňave?

Urgentne treba vybudovať detské ihriská. Máme jedno detské ihrisko, ktoré je funkčné, ostatné sú už 20 rokov schátrané. Ďalším problémom sú chodníky, na ktoré sa sťažujú mamičky s deťmi.

Foto
Nový primátor Rožňavy Michal Domik / Facebook

Sú chyby, ktoré podľa vás robilo predchádzajúce vedenie a vy sa im budete vedieť vyvarovať?

Najväčšou chybou bolo rodinkárstvo. Už 20 rokov sa na posty dosadzovali rodinní príslušníci a známi. Celé mesto tým trpelo. Ďalšou obrovskou chybou bolo podpisovanie nevýhodných zmlúv, ktoré sa odzrkadlilo aj v našom živote.

V akej finančnej kondícii preberáte úrad?

Myslím, že mesto som prebral v dobrej kondícii. Tá kondícia sa ale ešte dá zlepšiť. Máme tam napríklad viacero úverov, tie úvery by sme mali dať do jedného balíka aby nám spadla úroková sadzba.

Váš predchodca sa snažil zaviesť participatívny rozpočet. Chcete v tom pokračovať?

Nevidím v tom problém. Všetky dobré projekty, ktoré slúžia ľuďom, budú zachované. Nechcel by som, aby sa participatívny rozpočet zmenil na boj o to, kto dostane nové lavičky pred blok. V prvom rade by som chcel docieliť, aby bolo dostupné všetko potrebné.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre