Už niekoľko rokov sa v lokalite organizujú oslavy pre tých, ktorí preferujú ticho a komornejšiu atmosféru.
Jedno z mála miest, kde Nový rok vítali v tichu bez petárd, delobuchov a ohňostrojov, bolo na Popradskom plese vo Vysokých Tatrách. Už niekoľko sezón tam podľa miestnej podnikateľky Marcely Štefánikovej organizujú oslavy Nového roka pre majiteľov psov a tých, ktorí nemajú radi hlučné oslavy:
„Psíky majú z ohňostrojov stres a trpia. Chceli sme ukázať, že silvestrovská zábava môže byť bez takéhoto utrpenia. Dnes máme na tunajšej chate ubytovaných 30 psíkov.“
Medzi tými, ktorí privítali Nový rok na Popradskom plese, bola aj najznámejšia slovenská psia influencerka Pampi. Jej majiteľ Matej Závacký dlhodobo upozorňuje na to, že hlučné oslavy sú pre zvieratá veľmi nebezpečné:
„Pes má štyrikrát citlivejší sluch ako človek. Musím ale spomenúť aj divoké a hospodárske zvieratká. Na Silvestra vlastne trpia všetky zvieratá. Pre našu zábavu, pre zopár minút našej radosti. Neviem, čo je to za radosť, ak kvôli nej musia ostatní trpieť.“
Autor: RÁDIO KOŠICE

