Nový starosta Severu František Ténai: „Chceli by sme, aby malo na Severe trvalý pobyt čo najviac ľudí“

KošiceArchívKomunálne voľby 2018

Tenai vidí na Severe viacero problémov, ktoré by rád riešil.

Ako prebiehali voľby v mestskej časti Sever?

Volebná účasť v mestskej časti Košice Sever bola 37 percent, čo ma teší. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí mi dali svoj hlas a rozhodli, že som sa stal ich novým starostom.

Aké budú vaše prvé kroky ako starostu?

Už včera ma kontaktovali ľudia od bývalého starostu. Chceli by sme sa stretnúť a dohodnúť prvé ustanovujúce zastupiteľstvo. Pevne verím, že to bude mať bezproblémový priebeh a budeme môcť začať fungovať. Dostali sme veľmi silný mandát od obyvateľov mestskej časti, keďže ma volilo viac ako 58 percent ľudí, ktorí sa zúčastnili volieb. Chcel by som presadzovať body programu, ktoré sme spolu s kolegami zadefinovali.

Akým problémom čelí mestská časť Sever?

Na Severe máme problémy týkajúce sa dopravy  toho, ako celý ten Sever vyzerá, takže hlavne chceme riešiť križovatku Kostolianska – Podhradová pri Crow aréne. Takisto chceme revitalizovať námestie pri Mieri a začať pracovať na Aničke, Bankove a Alpinke. Keďže sme najväčšia mestská časť, chceli by sme vybudovať a vyznačiť nové cyklotrasy, zaistiť bezpečnosť na chodníkoch, máme takisto veľmi slabé osvetlenie. To sú základné veci, medzi ďalšie by sa dala zaradiť chýbajúca infraštruktúra na Podhradovej, ktorú by sme takisto chceli začať riešiť.

Aké sú vaše vízie, ktoré chcete realizovať v priebehu nasledujúcich štyroch rokov?

Chceli by sme, aby malo na Severe trvalý pobyt čo najviac ľudí. Býva tu dosť veľa mladých ľudí a podľa mňa je dôležité, aby sa stotožnili s identitou Severu. Ide o mestskú časť s dobrým prístupom k zeleni a to podľa mňa množstvo ľudí oceňuje.

Čo hovoríte na súčasný ekonomický stav samosprávy?

Musíme sa oboznámiť s tým, ako to funguje u nás. Chceli by sme dostať viac financií na kapitálové výdavky, aby sme vedeli urobiť čím viac vecí pre obyvateľov.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre