Nový starosta Starého Mesta Igor Petrovčík: „Chceme vyriešiť problematiku komunálneho odpadu“

KošiceArchívKomunálne voľby 2018

Starostu Starého mesta trápi aj problém s prostitúciou v mestskej časti.

Ako by ste zhodnotili voľby v mestskej časti Staré Mesto?

Keď sa pozrieme na nové zloženie miestneho parlamentu, každý si všimne, že je tam naozaj veľká obmena. Je tam aj generačná obmena, mladí poslanci, s ktorými verím, že sa bude veľmi dobre spolupracovať a budeme pracovať spoločne ako tím, aby mestská časť napredovala.

Čo chcete urobiť ako prvé vo funkcii?

Tak ako každý, kto je zvolený za starostu, sa nemusím zoznamovať s úradom, keďže som bol predošlé štyri roky miestnym poslancom. Chcem sa ale pozrieť na niektoré zmluvy a zistiť, ako vyzerá kompletná efektivita úradu, čiže možno aj finančný audit a následne personálny. Na mestskom úrade ale je profesionálny kolektív, s ktorým budeme, verím, napredovať.

Budeme požadovať prvých 100 dní, počas ktorých si povieme svoje ciele, ktoré sme vytýčili už v kampani. Jedným z mojich hlavných cieľov je čistota a poriadok v meste. Urýchlime všetky kroky, ktoré dopomôžu k tomu, aby sme vyriešili problematiku komunálneho odpadu, čiže stojísk kontajnerov a buď uzamykateľných alebo polopodzemných kontajnerovísk.

Čo považujete za najväčší problém mestskej časti?

Tých problémov je viac. V neposlednom rade je veľkým problémom mestskej časti Svätopluková ulica a okolité uličky, kde máme problém s pracovníčkami, ktoré tam postávajú a vytvárajú zlý dojem. Obyvatelia tejto oblasti sa na problém sťažujú a takisto to prekáža aj rodičom, ktorí nosia svoje deti do základnej školy na Masarykovej. Radi by sme túto skupinu vytlačili mimo centra mesta.

Ako by ste zhodnotili súčasný stav, v akom preberáte mestskú časť?

Mestskú časť preberám v celkom dobrej finančnej kondícii, myslím, že môj predchodca nenecháva nejakých vážnych kostlivcov v skrini. Čo mi v doterajšom období chýbalo a chcem to zmeniť, sú investície, ktoré by zabezpečili dynamický rozvoj ulíc, aby občan priamo videl, že sa niečo mení. Teraz investície smerovali skôr len do mestskej krytej plavárne.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre