Nová vyhliadková veža v Stropkove ponúkne výhľad na celé Karpaty a Ondavskú vrchovinu

VýchodSpravodajstvo

Výstavba by mala byť ukončená do konca septembra.

Mesto Stropkov v týchto dňoch pracuje na výstavbe vyhliadkovej veže na vrchu Ščob, ktorá by mala byť ukončená do konca septembra. Samospráva zároveň rekonštruuje turistickú chatu v areáli pod vlekom, kde má vzniknúť Turistické informačné centrum.

„Mesto v súčasnosti realizuje cezhraničný projekt v rámci spolupráce s poľským mestom Korczyna. Ide o projekt Karpatské výhľady na cezhraničnom turistickom chodníku Korczyna – Stropkov. V rámci projektu je v súčasnosti vo výstavbe vyhliadková veža nad mestom a oddychový altánok. Celkové náklady na realizáciu presiahnu 49-tisíc eur a do konca septembra by mala byť veža hotová,“ povedal hovorca mesta Stropkov Peter Novák s tým, že vyhliadková veža sa nachádza na západnej strane vrchu Ščob:

Dostupná bude z obce Šandal a takisto cez les z areálu Pod vlekom, ktorý miestni dobre poznajú. Pôjde už o druhú vyhliadkovú vežu. Prvá je na východ od mesta, ktorú sme realizovali rovnako v rámci cezhraničnej spolupráce s mestom Rzeszów. V okolí mesta budú k dispozícii dve vyhliadkové veže s tým, že ponúknu krásne výhľady na celé Karpaty a Ondavskú vrchovinu.“

Foto
Jedna z vyhliadkových veží pri Stropkove / Severovýchod Slovenska

Súčasťou projektu je aj rekonštrukcia turistickej chaty v areáli Pod vlekom, kde by malo vzniknúť Turistické informačné centrum, čo potvrdil aj Novák:

„Stavbu realizuje Mestský podnik Služba a celkové náklady sú 63-tisíc eur. Na jeseň by malo byť turisticko-informačné centrum v prevádzke. Návštevníci tam nájdu komplexné informácie o regióne. Budú tam k dispozícii propagačné materiály, vzniká tam aj nová letná terasa, takže je to pre nás niečo nové. Budeme hľadať možnosti, ako to prevádzkovať, aký režim tam zvoliť, aby to bolo dostupné širokej verejnosti.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre