Nový Zéland sa opäť otvoril zahraničným turistom

SvetKoronavírus

Ide o poslednú fázu uvoľnenia týchto opatrení.

Napriek tomu, že koronavírus sa šíri aj naďalej, Nový Zéland dnes úplne otvoril štátne hranice pre zahraničných návštevníkov. Šéf tamojšej štátnej agentúry cestovného ruchu René de Monchy však očakáva pomalý návrat turistov a študentov po tom, čo došlo k uvoľneniu opatrení:

„Očakávame, že návrat zahraničných návštevníkov sa začne pomaly,“ vyhlásil de Monchy s tým, že jeho agentúra chce prispieť k obnove turizmu a podporiť ekonomiku.

Foto
Nový Zéland otvoril hranice pre zahraničných návštevníkov (Ilustračná fotografia) / Unsplash

V rámci poslednej fázy uvoľnenia týchto opatrení sa opätovne otvorili aj námorné hranice, čo umožňuje výletným lodiam navštíviť Nový Zéland. Prvá z nich by mala zakotviť v Aucklande v polovici augusta. Zahraniční turisti si môžu podávať žiadosti o víza.

Novozélandský minister pre prisťahovalectvo Michael Wood vysvetlil, že zmeny v nastavení hraníc zahŕňajú aj obnovenie hlavných kategórií víz vrátane tých pre študentov. Sektor medzinárodného vzdelávania mal pred prepuknutím pandémie hodnotu niekoľkých miliárd dolárov. Nový Zéland doposiaľ zaznamenal vyše 1,6 milióna nakazených a približne 1400 obetí.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre