Nurmagomedov obhájil titul v ľahkej váhe

SvetŠport

Rus Chabib Nurmagomedov si v sobotňajšom galavečere UFC 242 v Abú Zabí poradil s Dustinom Poirerom z USA v treťom kole z piatich vypísaných.

Poirier potrápil Nurmagomedova najmä údermi v druhom kole a v treťom zdatne bojoval aj na podlahe. Favorit však dobre bránil, neskôr začal dominovať a treťom kole v čase 2:10 min ukončil zápas technikou rear naked choke. Na profesionálnej úrovni tak stále nenašiel premožiteľa a získal 28. víťazstvo, pričom až osemnásť z nich pred časovým limitom. Za necelý rok tak získal skalp druhého súpera. Predtým sa mu poradilo zdolať Íra Conora McGregora.

Foto
Chabib Nurmagomedov  / TASR

Vtedajší galavečer sprevádzali výtržnosti, kvôli ktorým si musel Rus odpykávať deväťmesačný dištanc. Tentoraz si obe strany preukázali omnoho viac rešpektu. „Miešané bojové umenia sú predovšetkým o rešpekte. To je prvá vec, ktorú vás učia, keď prídete do telocvične. Uplynulé dva roky boli pre mňa dosť náročné, potrebujem si niekoľko dní oddýchnuť," povedal 30-ročný Nurmagomedov.

Pre jeho amerického rovesníka išlo o šiestu prehru, celkovo má na konte 25 triumfov. Poirierovi sa nepodarilo povýšiť pozíciu dočasného šampióna a zjednotiť opasky: „Celú kariéru som sa chystal na tento moment. Možno som mohol urobiť viac, každé ráno sa budem musieť pozerať do zrkadla s týmto výsledkom. Som hrdý na to, čo som dosiaľ dokázal, ale nastal čas popremýšľať. Ospravedlňujem sa všetkým, ktorých som sklamal."

 

Zdroj: TASR

Komentáre