O bezpečnosť na trhoch sa postará mestská aj štátna polícia

KošiceSpravodajstvo

V centre bude počas adventného obdobia zvýšený počet policajných hliadok.

Vianočné trhy sú obľúbenou atrakciou Košičanov, avšak s predajom alkoholu na verejných priestranstvách súvisí aj riziko výtržníctva a masy ľudí na trhu sú takisto lákadlom pre vreckových zlodejov. Trhy sa tak každoročne stávajú priestorom, ktorý je sledovaný policajnými zložkami.

„Policajti sa budú v okolí trhov vyskytovať vo zvýšenej miere. Budú dávať pozor na to, aby nedošlo k protiprávnemu konaniu, okrádaniu návštevníkov a porušovaniu verejného poriadku. Na trhoch sa síce môže konzumovať alkohol, ale nemal by spôsobovať problémy. Takisto budú policajti dohliadať na prevádzkovú dobu stánkov,“ informoval zástupca náčelníka Mestskej polície v Košiciach Slavomír Pavelčák.

Vianočné trhy na Námestí osloboditeľov budú mať posilnenú aj strážnu službu. Tá má dohliadať na to, aby sa na trhoch nezdržiavali osoby, ktoré sú pod vplyvom alkoholu a správajú sa neprispôsobivo. V centre bude počas adventného obdobia zvýšený počet policajných hliadok. „Počas vianočných trhov bude na Hlavnej ulici a v okolitých uličkách prítomných päť dvojčlenných hliadok mestskej polície, ktoré budú spolupracovať s hliadkami Policajného zboru,“ dodal Pavelčák.

Foto
Centrum Košíc by malo byť počas trhov bezpečnejšie / TASR

Mesto Košice má dlhodobo vypracovaný bezpečnostný projekt, ktorým sa riadi. „Tak, ako vždy, aj pri vianočných trhoch platí bezpečnostný projekt, ktorý bol vypracovávaný a riadi sa ním mestská aj štátna polícia. Prístupy do mesta budú zablokované tak, ako sme na to zvyknutí z minulosti. Budú použité betónové zátarasy a kvetináče, ktoré majú zamedziť vstup autám na Hlavnú ulicu,“ dodal primátor Košíc Jaroslav Polaček.

Pevné zábrany v okolí centra bude mať aj Prešov. Takisto počítajú so zvýšením policajných hliadok počas vianočných trhov.

 

Autor: MARTIN MAJDÁK

Komentáre