O hlasy voličov v eurovoľbách sa uchádza aj sedem aktivistiek zo strany Spájame Občanov Slovenska

SlovenskoArchívEurovoľby 2024

Ich prioritou je silnejšia, občianska a suverénna Európa.

Na kandidátnej listine strany Spájame Občanov Slovenska – SOSK do volieb do Európskeho parlamentu je sedem žien, konkrétne občianskych aktivistiek bez politickej príslušnosti. Predseda SOSK Marian Kollár spresnil, že ide o Libušku Nicholson, Petru Bertovú Polovkovú, Andreu Gállovú, Zuzanu Fialovú, Máriu Kovaľovú, Silviu Haleckú a Dagmar Weissabelovú:

„Tvoria ju občianske aktivistky, ktoré majú za sebou skúsenosti a výsledky na participácii občanov pri tvorbe, realizácii a kontrole verejnej politiky.“

Foto
Kandidátku SOSK predstavil predseda Marian Kollár (Ilustračná fotografia)  / TASR

Prioritou SOSK je silnejšia, občianska a suverénna Európa. Zároveň sa chce vrátiť k základným pilierom, na ktorých bola postavená politika Európskej únie. SOSK tvrdí, že treba konať sociálne zodpovedne, ekologicky prijateľne a ekonomicky prosperujúco v prospech občanov, a to všetko ruka v ruke s mierovou politikou. Podľa nej sa musí skončiť politika EÚ pre politikov, ktorí sú vazalmi politickej a ekonomickej oligarchie. Ak chce byť Únia strážcom mieru v Európe, podľa SOSK musí mať k tomu aj adekvátne prostriedky na jeho zabezpečenie a suverénnu zahraničnú politiku.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre