O očkovanie v obchodnom centre v Prešove prejavilo záujem vyše 700 ľudí

PrešovKoronavírus

Vo vakcinačných centrách sa preočkovali ľudia po prvej dávke vakcíny AstraZeneca.

Aj uplynulý víkend pokračovalo očkovanie ľudí proti koronavírusu. Jednodávkové vakcíny Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson sa podávali aj v priestoroch prešovského obchodného centra na ulici Armádneho generála Svobodu. Vo vakcinačných centrách Prešovského samosprávneho kraja (PSK) sa preočkovali ľudia po prvej dávke vakcíny AstraZeneca. Občania však nevyužili posledné termíny na podanie druhej dávky tejto vakcíny. Kapacity krajských očkovacích centier naplnili na 44 percent.

Hovorkyňa PSK Daša Jeleňová uviedla, že mobilné jednotky v jednom z nákupných centier v Prešove zaočkovali 726 osôb, konkrétne v sobotu (24.7.) prišlo 205 záujemcov a v nedeľu (25.7.) 521 ľudí, a to nielen z blízkeho, ale aj širšieho okolia:

„PSK v nedeľu na zvýšený dopyt zo strany obyvateľov kraja zareagoval okamžitým posilnením svojich očkovacích tímov a technického zázemia.“

Foto
Mobilné jednotky v jednom z nákupných centier v Prešove zaočkovali 726 osôb / TASR

Jeleňová povedala, že mobilné jednoky PSK od piatka (23.7.) do nedele podali v šiestich lokalitách a vo firme Garrett Motion Slovakia Záborské 399 vakcín Pfizer/BioNTech:

„Výjazdová očkovacia služba PSK je v teréne aj počas nasledujúcich dní tohto pracovného týždňa.“

Zároveň boli v prevádzke tri krajské očkovacie centrá v Prešove, Humennom a Poprade, v ktorých sa prioritne otvorili posledné termíny na podanie druhej dávky vakcíny AstraZeneca, čo potvrdila aj Jeleňová:

„Čakatelia na preočkovanie touto vakcínou však kapacity centier naplnili len na 44 percent. Aj napriek apelovaniu na verejnosť, že ďalšie termíny už PSK neotvorí, sa do prešovského centra prišlo preočkovať iba 281 ľudí, do centra v Poprade 179 a humenského centra 67 záujemcov. Konečné číslo preočkovaných tak napokon predstavuje len niečo viac ako 520 ľudí. V štátnej čakárni sa na preočkovanie AstraZenecou pritom nachádzalo približne 1000 čakateľov.“

Vo vakcinačnom centre v Humennom sa v nedeľu očkovalo látkou od konzorcia Pfizer/BioNTech. Prešovská župa doposiaľ eviduje takmer 184-tisíc podaných vakcín, z toho mobilné jednotky PSK od mája aplikovali necelých 15-tisíc dávok a očkovacie tímy v krajských vakcinačných centrách zatiaľ zaznamenali približne 169-tisíc vakcín.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre