O post primátorky v Gelnici sa uchádza Gabriela Oravcová

VýchodSpravodajstvo

Doteraz zastávala funkciu mestskej poslankyne a vedúcej katastrálneho odboru.

Kandidatúru na post primátorky mesta Gelnica ohlásila nominantka Smer-SD Gabriela Oravcová. Počas ohlásenia volebného mandátu jej v piatok (26.6.) vyjadrili podporu aj strany Hlas-SD, Slovenská národná strana a Republika.

„Kandidujem, pretože verím, že Gelnica si zaslúži viac života, viac rešpektu a viac vzájomnej spolupatričnosti,“ uviedla kandidátka. 

Oravcová je poslankyňou mestského zastupiteľstva a vedúca katastrálneho odboru Okresného úradu v Gelnici. V svojom prejave sa sústredila na víziu budúcnosti mesta Gelnica. Za svoje hlavné priority označila návrat života do centra mesta, otvorenú a transparentnú samosprávu, podporu investícií a podnikania, ochranu kultúrneho dedičstva, podporu rodín, seniorov a rozvoj športu. 

Foto
O post primátorky v Gelnici sa uchádza Gabriela Oravcová / facebook.com/gabriela.oravcova

Kandidátka na post primátorky chce osobitnú pozornosť venovať snahe o návrat Vinného domu do vlastníctva mesta, aby sa opäť stal centrom kultúrneho a spoločenského života.

Podporu jej vyjadril aj podpredseda strany Smer-SD Richard Takáč, ktorý je ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. Súčasným primátorom mesta je Dušan Tomaško. Spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa budú konať 24. októbra.

 

Zdroj: TASR

Komentáre