O udelení ocenenia Modrý anjel pre najlepší film rozhodne trojica domácich tvorkýň

KošiceArchívArt Film Fest Košice 2021

Porotkyne Medzinárodnej súťaže hraných filmov budú vyberať spomedzi ôsmich snímok.

28. ročník Medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest sa blíži. Do metropoly východu pricestujú najmä slovenskí hostia. Dôvodom je pandémia koronavírusu a platné opatrenia. Porotu budú tvoriť výrazné filmárske osobnosti, ktoré pôsobia na Slovensku a ich filmy sa tešia pozitívnym ohlasom v zahraničí.

Do poroty zasadne aj režisérka Tereza Nvotová, ktorá svojím celovečerným hraným debutom Špina zaujala nielen na Slovensku, ale aj za jeho hranicami, pričom získala desiatky ocenení. Jej snímka Mečiar sa v roku 2017 stala najnavštevovanejším dokumentárnym filmom v slovenských kinách. Nvotová aktuálne finišuje so svojím druhým celovečerným filmom Svetlonoc v slovensko-česko-francúzskej koprodukcii.  

Galéria k článku

Jednou z členiek poroty bude aj Natália Germáni, ktorá účinkovala vo viacerých inscenáciách či seriáloch. Vo filme Amnestie stvárnila hlavnú úlohu, za čo bola nominovaná na národnú filmovú cenu Slnko v sieti. Tiež získala hlavnú rolu v českej rozprávke Princezná zakliata v čase, ktorá sa dočká aj pokračovania. Tiež bude hrať vo filmoch Láska hory prenáša či Svetlonoc.

Súčasťou poroty bude aj režisérka, dramaturgička či kurátorka Maja Hriešik, ktorá sa počas svojej kariéry podieľala na viacerých festivaloch, televíznych či rozhlasových projektoch. Ako dramaturgička pracovala na hraných i dokumentárnych filmoch vrátane historickej drámy Amnestie či momentálne nakrúcanom dokumente Šťastný človek.

Porotkyne Medzinárodnej súťaže hraných filmov vyberú spomedzi ôsmich snímok ten, ktorý získa ocenenie Modrý anjel pre najlepší film. Zároveň bude udelená aj cena za najlepšiu réžiu, ženský a mužský herecký výkon.

Komentáre