Obchodné centrá a ubytovacie zariadenia sa nezatvorili úplne. Ich služby sú však značne obmedzené

SlovenskoKoronavírus

Veľké nákupné centrá, hotely, penzióny a ubytovne sa nezatvorili úplne, poskytovanie služieb ich prevádzok je ale značne obmedzené. Vyplýva to z vyhlášok, ktoré zverejnil Úrad verejného zdravotníctva SR.

Foto
V obchodných centrách môžu byť otvorené iba esenciálne prevádzky, detské kútiky musia byť uzatvorené. Prístupné nesmú byť ani sedacie sekcie / TASR

Konkrétne v obchodných centrách môžu byť otvorené iba esenciálne prevádzky, detské kútiky musia byť uzatvorené. Prístupné nesmú byť ani sedacie sekcie. Platí tiež zákaz konzumácie jedál a nápojov v priestoroch obchodných domov, vrátane foodcourtov. Zákazníci si môžu jedlo kúpiť v prevádzkach verejného stravovania iba zabalené pre odber so sebou.

Hotely a podobné služby krátkodobého ubytovania môžu fungovať iba pre účely krátkodobého ubytovania súvisiace s výkonom práce alebo podnikania či inej obdobnej činnosti, a tiež pre účely ubytovania súvisiace s návštevou zdravotníckeho zariadenia.

Aj keď služby môžu poskytovať len v režime OTP, platí zákaz konzumácie jedál a nápojov v spoločných priestoroch. Povolená je teda iba donáška do izby zákazníka. Tieto obmedzenia sa nevzťahujú na služby dlhodobého a karanténneho ubytovania.

Zdroj: SITA

Komentáre