Oberman odolal levickej paľbe, Podpor Pohyb pokrstil novú palubovku triumfom na nulu (FOTO)

KošiceŠport

Po šestnásťgólovom prídele Komárnu a deväťgólovej nádielke tímu 4FSC Bratislava odohrali futsalisti Podpor Pohyb Košice výrazne dramatickejší zápas proti šiestemu tímu tabuľky z Levíc.

Foto
Radosť Košičanov po góle Richarda Matisa / KOŠICE ONLINE

Gól Františka Horníka zo štvrtej minúty naznačoval hladkú cestu za očakávaným triumfom, no výborne hrajúci hostia z Tekova potom ukázali, že nepricestovali v porazeneckej nálade. Predovšetkým v druhej polovici prvého polčasu mali Levičania niekoľko obrovských šancí, no Košice majú reprezentačného brankára Richarda Obermana. A ten bol v tomto zápase stopercentný.

 „Udržať nulu v dnešnom futsale je naozaj ťažké a v bránke som sa nenudil. Musím však pochváliť celý tím, pretože chlapci zblokovali veľa striel a hrali obetavo. Výborne sme ubránili aj záverečnú power play. Verím, že nás to povzbudí a vo zvyšnej časti základnej časti si udržíme druhú priečku," odfúkol si Oberman, podľa ktorého išlo o jeden najťažších zápasov sezóny. „Levice sú skúsené mužstvo, ktoré pôsobí v lige už dlho. Sťažili nám to tak, ako sa len dalo. My sme mali trochu krízu v poslednej desaťminútovke prvého polčasu. Strácali sme tam lopty a súper mal tlak i šance."

O mimoriadne dôležitý gól sa za stavu 1:0 postaral iba 19-ročný Richard Matis.

„Bol to veľmi dôležitý zápas, pretože sme chceli odskočiť súperom. Mali veľa šancí a ukázalo sa, že nie každý zápas je jednoduchý. Našťastie sme to zvládli fyzicky i takticky. Osobne sa teším z víťazstva a som vďačný trénerovi za ponúknutú šancu. Chcel som sa odmeniť výkonom a teší ma, že som pomohol aj gólom. Bol to neskutočný pocit," priznal veľkú radosť mladý futsalista, ktorý teraz preorientuje svoju pozornosť na reprezentáciu do 19 rokov. V nej bude spoločne s brankárom Jánom Belenyesim reprezentovať Podpor Pohyb v rámci rumunskej kvalifikácie na majstrovstvá Európy.

Máme o čo hrať a všetci túžime po postupe na šampionát. Z hry vypadli Rusi a naše šance sú preto výrazne vyššie. Verím, že to zvládneme. Nechceme sa na nič spoliehať, podať čo najlepšie výkony a postúpiť," odprezentoval odhodlanie mládežníckej reprezentácie Matis.

Galéria k článku

Jeho starší spoluhráči si zatiaľ oddýchnu a načerpajú sily pred záverom základnej časti. Tú už dohrajú – rovnako ako súboj proti Leviciam – vo svojom novom domove v Šaci.

„Hala je super, palubovka úplne nová. Je síce trochu pomalšia ako v Angels aréne, ale nie je to veľký rozdiel. Toto prostredie je výborné a teším sa, že sme ho pokrstili víťazstvom. Verím, že takto sa nám tu bude dariť stále a z tejto haly urobíme nedobytnú pevnosť," dodal brankár Richard Oberman.

 

  1. SLF – 11. kolo :

Podpor Pohyb Košice – Futsal Team Levice 3:0 (1:0)

Góly: 4 .Horník, 26. Matis, 37. Gluchman

188 divákov

Komentáre