Obnova plavárne v Starej Ľubovni sa predražila

VýchodSpravodajstvo

Práce však pokračujú podľa harmonogramu.

Za opravu mestskej plavárne zaplatí Stará Ľubovňa viac, ako sa pôvodne predpokladalo, zatiaľ ide o navýšenie odhadom do 250-tisíc eur. Nespôsobilo to iba predraženie materiálu, ale aj práce navyše, s ktorými sa nepočítalo. Rekonštrukcia však pokračuje podľa plánu a ukončená by mala byť do konca marca.

Práce zahŕňajú rekonštrukciu obvodových plášťov aj úplnú výmenu technológie. Časť priestorov suterénu sa prebuduje na wellness. Obnovou prechádzajú aj bazénové telesá a pribudne detský exteriérový bazén.

„Aktuálne sa tam osadzujú nerezové bazény. Teraz sa práce sústreďujú na vonkajšom bazéne a vonkajšom areáli, aby sa to stihlo do jesenných mesiacov čo najskôr,“ uviedol primátor mesta Ľuboš Tomko.

Foto
Rozsiahla obnova sa týka interiéru aj exteriéru / Mesto Stará Ľubovňa

Samospráva nechala plaváreň zrekonštruovať po viac ako 30 rokoch. Rozsiahla obnova sa týka interiéru aj exteriéru. Projekt je financovaný z dotácie od vlády vo výške 800-tisíc eur a tiež z kapitálového úveru. Prevádzkovateľ plavárne získal aj dotáciu na tepelné čerpadlá vo výške takmer 140-tisíc eur.

Mestská krytá plaváreň bude po obnove využívať teplo z desiatich zemných vrtov hlbokých 160 metrov na báze tepelných čerpadiel. Zmeny by mali pomôcť nielen skvalitniť služby plavárne, ale aj znížiť jej prevádzkové náklady.

V plavárni, ktorá bola do prevádzky uvedená ešte v roku 1988, sa nachádza plavecký bazén s dĺžkou 25 metrov a detský bazén s dĺžkou sedem metrov. O havarijnom stave viacerých častí plavárne sa hovorilo už niekoľko rokov, podľa mesta bola preto rekonštrukcia pre jej ďalšie prevádzkovanie nevyhnutná.

 

Zdroj: SITA

Komentáre