Obranca Breton odchádza z Košíc do Nemecka, Pollock ostáva

KošiceŠport

Obranca Alex Breton nebude pokračovať v tíme HC Košice. 26-ročný Kanaďan sa dohodol na ročnom kontrakte s účastníkom nemeckej DEL Ligy ERC Ingolstadt.

Foto
Alex Breton mieri do Ingolstadtu / PETER JESENSKÝ

„Alex má výbornú prihrávku, kvalitné korčuľovanie a určite pomôže našej ofenzívnej hre. Okrem toho prináša veľké skúsenosti pre presilovú hru. V našej obrane s ním počítame ako s hráčom elitnej štvorky," vyslovil sa športový riaditeľ nemeckého klubu Tim Regan.

Breton zaznamenal v uplynulej sezóne 40 bodov (13 gólov a 27 prihrávok) v 49 zápasoch základnej časti a patril tak medzi najproduktívnejších obrancov Tipos extraligy. V play-off pridal dva góly a šesť asistencií. V Košiciach pôsobil dve sezóny, pričom v tej prvej získal majstrovský titul. V minulosti obliekal aj dres Slovana Bratislava a Banskej Bystrice.

"Ingolstadt ma presvedčil ako kompletný balík. Pôsobenie v DEL vnímam ako ďalší krok smerom dopredu," uviedol Breton na klubovej stránke nemeckého klubu. "Rád by som pomohol svojimi ofenzívnymi schopnosťami a rovnako tak pri tvorbe hry. Dôležité je však samozrejme zodpovedné bránenie a mojim cieľom je teda ponúkať súperom čo najmenej priestoru v našom pásme. Výhodou je, že môže prijať akúkoľvek rolu, ktorá sa odo mňa bude žiadať. Hlavné je, aby som pomohol tímu."

V Košiciach naopak ostáva kanadský útočník Brett Pollock. Bude pre neho už tretia v drese "oceliarov". Klub informoval o zmluve s 28-ročným krídelníkom na sociálnych sieťach.

 Pollock prišiel do Košíc v decembri 2022 a premiérovú sezónu v slovenskej extralige zakončil ziskom majstrovského titulu. V základnej časti uplynulého ročníka 2023/2024 odohral 50 duelov, v ktorých nazbieral 40 kanadských bodov za 19 gólov a 21 asistencií. V play off jeho produktivita ešte stúpla, keď nazbieral 20 bodov (6+14) v 11 zápasoch. S priemerom 1,82 kanadského bodu na zápas bol vo vyraďovacích bojoch najlepší v celej súťaži. Košický tím prehral ako obhajca titulu v sedemzápasovej semifinálovej sérii so Spišskou Novou Vsou.

"Sme naozaj radi, že sa Brett rozhodol podpísať novú zmluvu a ostať v našom klube aj ďalšiu sezónu, keďže patril medzi naše opory a ťahal nás v oboch play off sériách. Je to pre nás jeden z kľúčových podpisov," uviedol športový manažér HC Košice Gabriel Spilar.

Komentáre