Obvinení z objednávky vrážd prokurátorov vrátane Zsuzsovej ostávajú vo väzbe

SlovenskoSpravodajstvo

Rozhodnutie nie je právoplatné.

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku dnes rozhodol o tom, že Alena Zsuzsová a ďalší dvaja obvinení z objednávky vrážd v súčasnosti generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a prokurátora Petra Šufliarskeho zostávajú vo väzbe. Ako uviedla právna zástupkyňa obvineného Darka D. Dagmar Matušková, rozhodnutie nie je právoplatné:

„U všetkých obvinených, aj u môjho klienta súd rozhodol o ponechaní vo väzbe z dôvodov, pre ktoré boli do väzby vzatí.“

Foto
Objednávku vrážd mala prijať Zsuzsová / TASR

Zsuzsová a Darko D. zostávajú vo väzbe pre obavy z úteku, pokračovania v trestnej činnosti a ovplyvňovania svedkov, pričom u Dušana K. kolúzne dôvody väzby pominuli skôr. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) koncom septembra podal na ŠTS obžalobu v súvislosti s prípravou vrážd prokurátorov, konkrétne na päť osôb – Mariana K., Alenu Zs., Tomáša Sz., Dušana K. a Darka D.

Objednávku vrážd Žilinku a Lipšica mala na jeseň 2017 prijať Zsuzsová. Prokurátori uviedli, že motívom bola ich práca. Lipšic je presvedčený, že objednávateľom bol Marian Kočner. Túto kauzu spočiatku vyšetroval Úrad inšpekčnej služby, neskôr ho prebrala Národná kriminálna agentúra.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre