Obyvatelia Terasy rozhodli o novom ihrisku

KošiceSpravodajstvo

Stálo vyše 22-tisíc eur.

Mestská časť Košice – Západ má nové detské ihrisko, ktoré sa nachádza na Bratislavskej ulici v blízkosti Kresťanského centra Apoštolskej cirkvi. Starosta Terasy Marcel Vrchota pre Košice Online povedal, že túto novinku ocenia nielen deti, ale aj ich rodičia:

Toto ihrisko obsahuje sedem prvkov, ako napríklad vežová zostava so šmýkačkami, lanová veža, hojdačky pre menšie aj väčšie deti a taktiež sú tam na sedenie osadené nové antisleep lavičky. Toto miesto bolo vybraté z toho dôvodu, že tak rozhodli obyvatelia mestskej časti, ktorí sa zapojili do nášho participatívneho alebo komunitného rozpočtu. Stálo celkovo viac ako 22-tisíc eur.“

Foto
Nové detské ihrisko na Terase / facebook.com/kosice.zapad

Kumulácia finančných prostriedkov z dvoch ročníkov participatívneho rozpočtu umožnila mestskej časti zakúpiť viaceré a kvalitnejšie hracie prvky.

„Jeho realizáciu ovplyvnila pandemická situácia, kedy sa nám podarilo spojiť dva ročníky participatívneho rozpočtu, a tak sme mohli použiť viac finančných prostriedkov na jeho realizáciu. Finančné prostriedky na participatívny rozpočet vyčleňuje mestská časť po schválení miestnym zastupiteľstvom. Toto ihrisko je už od pondelka odovzdané dodávateľom, takže deti sa môžu na ňom hrať,“ uzavrel Vrchota.

Komentáre