Oceliari chcú vrátiť fanúšikom hrdosť na košický tím, podľa Šťastného nevyšiel iba príchod Jánošíka

KošiceŠport

Po troch nevydarených sezónach nastali v Košiciach počas leta výrazné zmeny a tie zasiahli všetky oblasti klubu. Okrem nových trénerov a nových hráčov prišiel aj nový športový manažér. Úlohou Čecha Jana Šťastného bolo vyskladať mužstvo, ktoré dokáže pod vedením trénera Petra Draisaitla vrátiť „oceliarov“ na stratené pozície.

Foto
Jan Šťastný a Peter Draisaitl na striedačke Košíc / KOŠICE ONLINE

Pán Šťastný, ako hodnotíte košickú prípravu?

Sme radi, že to už máme za sebou. Bola to dlhá príprava, ktorá splnila svoj účel. Absolvovali sme parádny turnaj v Pardubiciach, odohrali sme aj ďalšie zápasy s kvalitnými súpermi. Vyskúšali sme si hráčov na jednotlivých pozíciách a dovolím si povedať, že sa v šatni skladá veľmi dobrý kolektív. Tešíme sa teda na ostrý štart!

Z úst samotných hráčov znejú slová o výbornej partii. Máte z toho rovnaký pocit?

To bola viac-menej moja úloha a vízia. Nechceli sme to budovať na individualitách, ale na tímovom výkone, systéme a charaktere. Zatiaľ sa to ukazuje veľmi dobre, aj keď chápem, že je to stále iba príprava. Dúfam však, že sa budeme v doterajšom svetle prezentovať aj počas sezóny.

Pred posledným prípravným zápasom v Michalovciach pribudol do tímu obranca Vojtech Zeleňák. Je týmto káder uzavretý?

Ten kto ma pozná tak vie, že nie je koniec, až pokiaľ nepadne prestupový termín. Nateraz sme však spokojní. Priznávam, že nám nevyšla jedna vec. Pracovali sme totiž na príchode Adama Jánošíka a to nám nevyšlo. Máme však spolu nejakú dohodu do budúcna a uvidíme, ako sa mu bude dariť v českej extralige. Vojta Zeleňáka sme brali ako Košičana s obrovským potenciálom. Dá sa s ním pracovať a verím, že sa v budúcnosti výrazne presadí.

Ako definujete košický cieľ na prahu novej sezóny?

Nechcem hovoriť o konkrétnom cieli, ale potvrdzujem slová, ktoré som povedal po príchode do tohto klubu. Chceme baviť divákov kvalitným hokejom a chceme, aby boli na náš klub hrdí. Vieme, aký potenciál toto mužstvo má. Je to však o každodennej práci a tej nás čaká ešte veľa. Nechceme byť alibistami a chceme vyhrať každý zápas. Takéto ambície však majú viacerí a k svojim cieľom sa musíme prepracovať športovou cestou.

Sezónu otvorí veľkolepý zápas proti Slovanu Bratislava. Bude vypredané?

Podľa mojich informácií áno. Bol som súčasťou marketingovej rady a vyzeralo to tak, že ľudia prejavili silný záujem. Všetkým je nám jasné, že príde veľký favorit celej súťaže. Slovan sa vracia po dlhých rokoch z KHL a pre ľudí je určite lákadlom. Navyše ešte stále ťažíme z májových majstrovstiev sveta, ktoré vyvolali v meste silný záujem o hokej. Verím, že prvý zápas proti Slovanu bude skvelou reklamou pre celú extraligu a naštartuje sezónu parádnym spôsobom.

Tesne pred štartom sezóny oznámil klub angažovanie otca Patrika Kocha Norberta. Aká bude jeho funkcia v tíme a za čo bude zodpovedný? Menia sa tým nejako vaše kompetencie?

Čo sa týka mňa, tak ja mám na starosti športovú stránku od A-tímu až po mládež. Počas troch mesiacov v Košiciach som zistil, že s mládežou musíme odviesť veľa práce a musíme nastaviť veci tak, aby sme si vychovávali hráčov pre budúce potreby prvého tímu. Čo sa týka pána Kocha, tak on bude zodpovedný za financie. Teší ma, že je to takto nastavené. Navyše ho osobne poznám z pôsobenia v českej extralige, kde s pohyboval so svojim synom. Je to veľmi schopný a vzdelaný človek. Pre košický hokej by tak mal byť silnou posilou v oblasti manažmentu.

 

AUTOR: KOŠICE ONLINE

Komentáre