Oceliari nevyužili šancu na východoslovenské finále

KošiceŠport

Zisk druhej turnajovej trofeje v priebehu pár týždňov sa nekoná. Košickým hokejistom stačilo po triumfe nad Miškovcom uhrať proti poľskému Krakovu remízu a v rámci Tatranského pohára by získali právo vyzvať vo finále východoslovenského protivníka z Michaloviec.

Foto
Juraj Milý / KOŠICE ONLINE

„Oceliari“ viedli nad Cracoviou 1:0, 2:1 a ešte v 57. minúte bol stav nerozhodný 3:3. Gól českého obrancu Miloslava Jáchyma však zmenil košické finálové šance na prach a zverencov Petra Draisaitla čaká v nedeľu súboj o bronz.

„Nemali sme dobrý pohyb. Váhali sme a všade sme boli neskôr. Snažili sme sa to zodvihnúť a podarilo sa nám vyrovnať. Potom však prišla chyba, štvrtý gól a my sme prehrali. Mrzí to, pretože sme chceli ísť do finále,“ povzdychol si útočník Juraj Milý, ktorý vyrovnával v 45. minúte na 3:3.

Na údernosti košického tímu sa podpísalo aj omladenie zostavy, veď do hry tentoraz nezasiahli Marcel Haščák, Dávidd Skokan či Michal Chovan. Šancu dostali naopak viacerí mladí hráči.

„Spomínaní chalani určite chýbali, pretože momentálne hrajú výborne. Hlavne tie presilovky sú v ich podaní efektívne. Šancu sme však dostali my, ktorí hráme menej a chceli sme vyhrať aj bez nich. Bohužiaľ, nevyšlo to,“ poznamenal Milý.

V rámci nedeľňajšieho vyvrcholenia turnaja sa tak „oceliari“ stretnú v súboji o tretie miesto s klasickým rivalom z Popradu.

„S Popradom je to vždy derby a pre nás by boli možno zaujímavejší Francúzi. Súpera si však vybrať nemôžete a našou prvoradou úlohou bude vyhrať a získať tak aspoň tretie miesto,“ zakončil 22-ročný prešovský odchovanec.

Program posledného dňa na 72. ročníku Tatranského pohára: 
11:00, Krakov – Nice 
15:00, Poprad – Košice 
19:00, Michalovce – Miškovec

AUTOR: KOSICE ONLINE

Komentáre