Oceliari privítajú Detvu, Milý verí v správnu reakciu na Poprad

KošiceŠport

Košickí hokejisti natiahli v minulom kole na popradskom ľade svoju bodovú sériu na štyri zápasy a udržali sa tak na čele tabuľky. Po prehre 2:3 po predĺžení však mali od spokojnosti ďaleko a voľný utorok jednoznačne privítali. Na prípravu na piatkový domáci duel proti Detve mali štyri dni a po niekoľkých poriadnych tréningoch sú opäť správne nabudení.

Foto
Oceliari chcú ukázať proti Detve správnu reakciu na prehru v Poprade / KOŠICE ONLINE

„To voľno nám padlo vhod a po horšom zápase v Poprade sme potrebovali vyfúknuť. Detva mala ešte o pár dní voľna navyše a určite nás nečaká nič ľahké. Vieme, že ťahajú víťaznú sériu a v tíme majú kvalitných hráčov. Pripravujeme sa teda veľmi poctivo,“ hovorí útočník Juraj Milý, ktorý pozná najbližšieho súpera „oceliarov“ veľmi dobre. Pod Poľanou totiž pôsobil počas posledných dvoch sezón.

„Spomínam si, že keď sme takto vyhrávali, tak sme lietali v oblakoch. Buď sme boli veľmi dole, alebo veľmi hore. Chýbal taký zdravý stred. Vždy je však lepšie, keď sa vyhráva a určite sú v hernej pohode. Budú si teda veriť na puku,“ upozorňuje 22-ročný prešovský odchovanec, ktorý má v kádri súpera stále viacerých priateľov. „Určite je to hlavne Maroš Surový. Teraz mu ide a dal dva góly. Teším sa na neho, rovnako tak na brankára Romana Petríka, ktorý chytá v dobrej forme. Verím však, že u nás im ruže nepokvitnú.“

Úlohou číslo 1 bude ukázať reakciu na nevydarený výkon v Poprade. „Pozerali sme si to na videu a miestami sme hrali katastrofálne. Ak však budeme robiť to, čo vieme, tak to bude mať Detva v Košiciach veľmi ťažké,“ zamýšľa sa Milý.

Z pohľadu historických štatistík patrí Detva medzi obľúbených súperov Košíc. Posledný vzájomný zápas síce vyhrali „medvede“ 4:2, no predtým uspeli desaťkrát v rade „oceliari“.

„Boli to vždy vyrovnané zápasy, v ktorých rozhodovali skúsenosti Košíc. Spomínam si, že niekoľkokrát rozhodol v závere Laco Nagy. Vtedy ma to určite netešilo, ale teraz si želám, aby tá pozitívna bilancia pre Košice pokračovala,“ dodáva útočník Juraj Milý.

Zápas 11. kola Tipsport ligy medzi HC Košice a Detvou sa začne v Steel aréne o 17.30 hodine.

autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre