Oceliari sa vrátili po pauze víťazstvom, Klhůfek oslávil míľnik (FOTO)

KošiceŠport

Takmer dvojtýždňová pauza spôsobená nákazou v šatni nezanechala na košických hokejistoch žiadne vážne stopy. Do súboja proti Trenčínu síce nastúpili bez brankára Dominika Riečického, obrancu Kevina Tanseyho a útočníkov Mareka Bartánusa s Martinom Bellušom, no aj bez nich dokázali zvíťaziť 4:1 a oplatili tak Dukle prehru z prvého vzájomného súboja.

Foto
Radosť Košičanov po góle do siete Dukly / KOŠICE ONLINE

„Pár chlapcov bolo nakazených, ale sme profesionáli a snažili sme sa pracovať na sebe doma. Myslím si, že tréningový deficit sa neprejavil,“ pochvaľoval si po víťaznom zápase Pavel Klhůfek.

K dôležitému zisku troch bodov dopomohol český útočník jubilejným stým gólom v extraligovej kariére.

„Vedel som o tom jubileu, pretože mi to pripomenuli pri 99. góle. Teraz som dva zápasy neskóroval a aj som si vravel, že by to už mohlo prísť. Jubileá sú pekné, ale spomínate na nich radi iba v prípade víťazstiev. Na toto teda budem spomínať rád,“ pousmial sa kanonier Oceliarov, ktorý vyťažil z krásnej prihrávky Vadima Pereskokova. Ruský útočník asistoval podobne brilantným spôsobom aj pri prvom góle Allan McPhersona. „Vadim má fantastické prihrávky, ale to aj Allan. Je radosť s nimi hrať. Keď ma nájdu pred bránkou, tak do toho stačí „plácnuť.“

Víťazný debut v košickom drese absolvoval útočník Michal Mrázik. Po príchode z tímu Bratislava Capitals ho tréneri zaradili do tretieho útoku k Adamovi Lapšanskému a Marekovi Slovákovi.

„S Marekom sa poznáme dlhší čas a som preto rád, že hrám práve s ním. Cítil som sa dobre a verím, že sa to bude zlepšovať každým zápasom. Chýba mi herné tempo, ale do toho sa určite rýchlo dostanem,“ vyslovil sa po svojom košickom debute 20-ročný odchovanec Liptovského Mikuláša. Na margo samotného zápasu pridal: „Začalo sa v dobrom tempa a úvod nám vyšiel. Hlavne tých prvých desať minút. Potom sme trochu stratili koncentráciu, ale našťastie sme zvíťazili a môžeme byť teda spokojní. “

Galéria k článku

V podobnom duchu sa vyslovil aj tréner Kalle Kaskinen: „Prvých desať minút nám vyšlo, v druhej tretine však Trenčín začal lepšie korčuľovať a bol silný na puku. Náš brankár nám vtedy pomohol k udržaniu náskoku. Ak súperovi dovolíte iba jeden gól, tak to znamená, že máte dobrého brankára a obranu."

Trenčania zaznamenali už štvrtú prehru z posledných piatich zápasov. Od druhej tretiny však pôsobili veľmi aktívne a ich snahu definitívne otupil až štvrtý gól do prázdnej bránky.

„Vidím dva dôvody, prečo sme neuspeli. Celú prvú tretinu sme boli ešte v autobuse. Začiatok sme mali veľmi slabý, súper nás prekorčuľoval a dal dva góly. V Košiciach je to vždy ťažké, keď prehrávate o dva góly. V druhej sme zlepšili pohyb, vytvárali sme si šance a dali sme gól na 2:1. V tretej sme išli za vyrovnaním, no nepodarilo sa nám to a po treťom inkasovanom góle bol zápas rozhodnutý. Myslím si, že za výkon v dvoch tretinách by sme si aspoň bod zaslúžili," povzdychol si tréner Dukly Ján Pardavý.

 

HC Košice - HK Dukla Trenčín 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly: 9. McPherson (Pereskokov, Klhůfek), 18. Klhůfek (Pereskokov), 45. Paršin (Chovan, Šedivý), 59. Saucerman (Chovan) - 27. Valach (Bezúch). Rozhodovali: Snášel, Moller - Jurčiak, Ordzovenský, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

zostavy:

Košice: Košarišťan - Saucerman, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Deyl, Cibák, Štec - Pereskokov, McPherson, Klhůfek - Rogoň, Chovan, Paršin - Lapšanský, Slovák, Mrázik - Milý, Havrila, Jokeľ

Trenčín: Bowns - Lemcke, Kudla, Crinon, Starosta, Nemčík, Chovan, E. Švec - Mikyska, Paukovček, Tybor - Bezúch, Honzek, Valach - Berisha, J. Švec, D. Hudec - Beták, Rehuš, Krajč - Stránsky

Komentáre