Oceliari skončili na Tatranskom pohári tretí, Haščák potvrdil skvelú formu

KošiceŠport

Po úspechu na Memoriáli Zbyňka Kusého v Pardubiciach zakončili košickí hokejisti fotkou s pohárom aj svoje účinkovanie na 72. ročníku Tatranského pohára v Poprade.

Foto
Košičania ukoristili v Poprade trofej za tretie miesto / KOŠICE ONLINE

Pravda, nebol to presne ten pohár, ktorý si pred štartom turnaja želali. Prehra s poľským Krakovom odsunula „oceliarov“ do boja o tretie miesto. Prestížne východniarske derby proti domácemu tímu zvládli zverenci Petra Draisaitla bravúrne a výsledkom bolo víťazstvo 6:0.

„Tento zápas nám celkom vyšiel. Splnili sme stanovené taktiku a podstatné bolo ubránenie dvoch oslabových hier o dvoch hráčov v druhej tretine. Potom sme ich už zlomili,“ skonštatoval spokojným hlasom brankár Stanislav Škorvánek, ktorý dostal v Poprade príležitosť v prvom a treťom zápase Košíc. „Ja som hlavne rád, že sme oba tieto zápasy vyhrali. Pomohli mi k tomu chlapci, ktorí hrali obetavo. Čím menej striel na mňa mieri, tým väčšia je šanca, že nedostanem gól.“

Pri celkovom hodnotení turnaja zneli z košických radov slová plné spokojnosti. Prehra s poľským Krakovom síce v pláne nebola, no tím „oceliarov“ bol v posledných dvoch dueloch pod Tatrami prešpikovaný mladými hráčmi. Viacerí z nich sú ešte stále v dorasteneckom veku.

„Je dobré, že dostali šancu aj mladší chlapci. Skok z juniorky k mužom je veľký a takéto zápasy im môžu veľmi pomôcť. Niektorí z nich hrali za A-tím prvýkrát, ale snažili sa držať náš systém a myslím si, že sa uviedli dobre,“ vyslovil sa Škorvánek, na ktorého nadviazal útočník Marcel Haščák. „Hodnotiť môžem iba prvý a tretí zápas a osobne ma potešila veľká šírka kádra. Počas turnaja tréneri vyskúšali veľa mladých a šikovných hráčov. To je pre nás dobrý signál.“

Galéria k článku

Z pohľadu košickej prípravy platí, že akonáhle nastúpil tím v plnej sile, nenašiel premožiteľa. Prehry so Znojmom a Krakovom utrpel bez svojich hlavných opôr. Čiže aj bez Marcela Haščáka, ktorého strelecká forma je priam životná. Vo svojich štyroch doterajších štartoch nasúkal súperom osem gólov.

Chlapci v šatni mi vraveli, že mám posledný rok na to, aby som sa dostal do NHL. Snažím sa teda!“ rozosmial sa 32-ročný popradský odchovanec. Už vážnejším tónom pridal, že spoločne s Jurajom Majdanom a Michalom Chovanom mu to v útoku jednoducho ladí. „Sú to také včielky. Bojovníci, ktorí odvádzajú skvelú prácu. Dúfam, že nám to takto pôjde aj počas sezóny,“ dodal Marcel Haščák.

AUTOR: KOŠICE ONLINE

Komentáre