Oceliari uspeli aj v treťom súboji proti Trenčínu

SlovenskoŠport

Hokejisti Košíc zvíťazili v nedeľu v 27. kole Tipsport Ligy na ľade Trenčína 2:1 po nájazdoch.

Košičania zdolali Trenčín aj v treťom vzájomnom súboji sezóny / KOŠICE ONLINE

HK Dukla Trenčín – HC Košice 1:2 pp a sn (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 56. Bezúch (Lapšanský, Mikyska) - 3. Milý (Jokeľ, Ružička), rozhodujúci nájazd Haščák. Rozhodovali: Baluška, Štefík – Synek, J. Konc ml., vylúčen: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3120 divákov.
Trenčín: Tomek – Starosta, McCormack, Štach, Bokroš, Kajínek, Sládok, Stacha – Bezúch, Mikyska, Alderson – Hecl, Sádecký, Bartovič – Lapšanský, Balán, Valach – Sojčík, Švec, Chromiak – Džugan
Košice: Košarišťan – D.Ružička, Čížek, Cibák, Slovák, Koch, Michalčin – Marcel Haščák, Bortňák, Květoň – Klhufek, Skokan, Rapáč – S.Nagy, Vrábeľ, Belluš – Jokeľ, Suja, Milý

Hostia vstúpili do zápasu aktívnejšie a rýchlo aj strelili úvodný gól. V 3. minúte našiel Jokeľ na osi klziska nepokrytého Milého. Ten mal dostatok času a priestoru na to, aby namieril presne nad lapačku brankára Tomeka. Košice tento moment pozdvihol a udávali tempo hry. Boli aktívnejšie smerom dopredu a po fyzickej stránke prevyšovali súpera. Šance sa na oboch stranách rodili veľmi ťažko. Až v 14. minúte Skokan preveril Tomeka, ktorý mu zmenšil strelecký uhol. O dve minúty mal vyrovnanie na hokejke Kajinek, no netrafil priestor bránky. Na opačnej strane Skokan z bezprostrednej blízkosti neprepálil gólmana.

Ani začiatok druhého dejstva nepriniesol žiadnu zmenu. V 27. minúte našiel Květoň v brejku nakorčuľovaného Haščáka. Tomu v poslednej chvíľke vracajúci sa obranca klepol po hokejke a bolo po šanci. V 34. minúte mal druhý gól Košíc na hokejke Květoň. Zblízka však Tomeka po Bortňákovej prihrávke neprestrelil.

V záverečnej tretine sa domáci tím snažil o vyrovnanie. Po odrazenom puku ho mal na hokejke Sojčík, no zblízka nedokázal vymanévrovať a zasunúť ho za Košarišťanov chrbát. Rozhodnutie päť minút pred koncom odmietol Květoň, ktorý zostal osamotený pred Tomekom, no trafil ho iba do hrude. V 56. minúte využila Dukla presilovú hru. Po dobrej práci Lapšanského trafil odkrytý priestor Bezúch.

Rozhodnutie priniesla až siedma séria samostatných nájazdov gólom Haščáka.

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „Podľa priebehu zápasu a našej predvedenej hry berieme bod. Dnes to bol zvláštny zápas, nedokázali sme sa dostať do tempa. Košice nás nepúšťali do útoku. Chybovali sme aj vo vlastných presilovkách. Potešil výkon Mateja Tomeka. V závere sme sa pobili o dobrý výsledok, dokonca sme mohli v závere zvrátiť stav. Košice boli v zakončení v nájazdoch nekompromisnejšie, preto vyhrali.“

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Z našej strany sme vytvorili zbytočnú drámu v závere. 50 minút sme mali zápas pod kontrolou. Vypracovali sme si viacero šancí zápas rozhodnúť skôr. Zápas sme mali vyhrať za tri body. Tímový výkon ma potešil, ale už niekoľkokrát sme zbytočne spravili z jasného zápasu drámu.“