Od 1. augusta bude opäť fungovať hraničný priechod s Ukrajinou vo Veľkých Slemenciach pre peších a cyklistov

VýchodSpravodajstvo

Cestný hraničný priechod určený pre peších cestujúcich a cyklistov Veľké Slemence – Mali Selmenci bude od nedele 1. augusta opäť v prevádzke.

Foto
Hraničný priechod s Ukrajinou vo Veľkých Slemenciach bude otvorený od nedele 1. augusta denne od pondelka do nedele v čase od 8.00 do 20.00 / TASR

„Cestný hraničný priechod určený pre peších cestujúcich a cyklistov Veľké Slemence – Mali Selmenci bude od nedele 1. augusta opäť v prevádzke," informovala hovorkyňa Colného úradu Michalovce Jana Nimrichterová.

„Od uvedeného dátumu bude tento hraničný priechod fungovať v pôvodnom režime. Otvorený bude denne od pondelka do nedele v čase od 8.00 do 20.00," dodala hovorkyňa.

Keďže je hraničný priechod Veľké Slemence – Mali Selmenci určený pre občanov Slovenskej republiky, štátov Európskeho hospodárskeho priestoru a Ukrajiny, Nimrichterová zároveň pripomenula, že Ukrajinci musia pre vstup na územie Slovenska splniť všeobecné podmienky vstupu v zmysle Kódexu schengenských hraníc, ktorý umožňuje vstup na krátkodobý pobyt 90 dní v rámci obdobia 180 dní.

„Po vstupe na naše územie sa na nich aj naďalej vzťahujú karanténne opatrenia vyplývajúce z platnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR," doplnila.

Zdroj: TASR

Komentáre