Od marca budú v Košiciach fungovať už len tri očkovacie kóje

KošiceKoronavírus

Košický samosprávny kraj naďalej eviduje znížený záujem o očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Menej záujemcov prichádza počas týždňa najmä do niektorých nákupných centier, v ktorých boli dlhodobo v prevádzke krajské očkovacie kóje.

Foto
V troch košických obchodných centrách kraj od 1. marca z dôvodu nízkeho záujmu utlmí činnosť očkovacích miest. (Ilustračná fotografia) / TASR

Od začiatku marca preto dôjde k zmene v harmonograme a v Košiciach budú mať obyvatelia k dispozícii už len tri verejné očkovacie miesta, informoval v pondelok Úrad KSK. V nákupnom centre na Námestí osloboditeľov v Košiciach budú očkovať každý štvrtok, v priestoroch železničnej stanice každý piatok a v nákupnom centre na Trolejbusovej ulici v sobotu, vždy v čase od 9.00 do 17.00 h. V ďalších troch košických obchodných centrách kraj od 1. marca z dôvodu nízkeho záujmu utlmí činnosť očkovacích miest.

„Aj napriek zníženému počtu vakcinačných miest, ktoré bude možné operatívne otvoriť, je Košický samoisprávny kraj (KSK) pripravený začať očkovať novou vakcínou od spoločnosti Novavax. Na vakcináciu budú vyčlenené termíny v očkovacom centre v Košiciach," oznámil samosprávny kraj. Každý, kto má záujem o túto vakcínu, sa môže registrovať prostredníctvom formulára na korona.gov.sk. Ide o dvojdávkovú proteínovú vakcínu, medzi podaním prvej a druhej dávky by malo uplynúť 21 dní. Registrácia je možná pre osoby staršie ako 18 rokov.

Foto
Počas aktuálneho kalendárneho týždňa zdravotníci opäť vyrazia aj do terénu, obyvatelia sa môžu prísť zaočkovať v Sobranciach, Sečovciach, Krompachoch, Strážskom či Gelnici. (Ilustračná fotografia) / TASR

Od začiatku marca bude možné očkovanie naďalej absolvovať vo veľkokapacitných centrách, v Michalovciach a v Spišskej Novej Vsi minimálne dvakrát do mesiaca, vždy cez víkend. Brány centra v Košiciach budú otvárať počas pracovných dní.

Počas aktuálneho kalendárneho týždňa zdravotníci opäť vyrazia aj do terénu, obyvatelia sa môžu prísť zaočkovať v Sobranciach, Sečovciach, Krompachoch, Strážskom či Gelnici.

V krajskom meste budú naposledy k dispozícii všetky očkovacie kóje v piatich nákupných centrách a budove stanice, v nákupnom centre v Spišskej Novej Vsi otvoria očkovacie miesto v piatok (25. 2.). Otvorené bude aj veľkokapacitné centrum v Košiciach, v sobotu (26.2.) budú očkovať aj v centrách v Michalovciach a Spišskej Novej Vsi. KSK doposiaľ podal už takmer 379.900 vakcín proti ochoreniu COVID-19, z toho viac ako 91.580 v teréne.

Zdroj: TASR

Komentáre