Od septembra v prešovskej nemocnici podľahlo koronavírusu 220 pacientov

PrešovKoronavírus

Z ochorenia COVID-19 sa momentálne lieči 95 zamestnancov.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Jána Adama Reimana v Prešove v týchto dňoch zaznamenala mierny pokles v počte hospitalizovaných COVID pacientov, ktorý sa priblížil k hranici 200 osôb. Lekári a zdravotníci prešovskej nemocnice sa v piatok 19. novembra starali o 221 pozitívne testovaných ľudí, aktuálne ide o 206 osôb, pričom 192 pacientov leží na infekčnom oddelení.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Počet pacientov, ktorí potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie, je v metropole Šariša stabilný. Konkrétne ide o 14 ľudí. Riaditeľ prešovskej nemocnice Ľubomír Šarník zdôraznil, že v porovnaní s uplynulým týždňom je to o jedného pacienta viac:

„Napriek tomu, že máme vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Prešov stále veľmi vysoké čísla, predovšetkým na umelej pľúcnej ventilácii, v posledných dňoch nedošlo k výraznému nárastu pacientov.“

Od septembra do dnešného dňa tam podľahlo nákaze celkovo 220 Slovákov. Prešovská nemocnica má vyčlenených 249 COVID lôžok. Z koronavírusu sa momentálne lieči 95 zamestnancov tohto zdravotníckeho zariadenia.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre