Odborníci pomôžu so záchranou minerálov Slovenského banského múzea

SlovenskoSpravodajstvo

Polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia.

Požiar, ktorý v sobotu (18.3.) vyčíňal v Banskej Štiavnici, zasiahol aj budovu Berggerichtu v správe Slovenského banského múzea (SBM). Dobrovoľní slovenskí a českí odborníci budú pomáhať so záchranou minerálov.

„Ministerstvo životného prostredia (MŽP) poskytuje SBM kompletnú technickú pomoc a zároveň podniká kroky, aby sa počas budúceho týždňa dočasne provizórne zastrešil objekt Berggerichtu. Ministerstvo v tejto súvislosti komunikuje tiež s krajským pamiatkovým úradom a stavebným úradom v Banskej Štiavnici,“ uviedol envirorezort s tým, že objekt Berggerichtu nemá narušenú statiku a nebude nutná jeho kompletná asanácia:

„Zo statického posudku, ktorý zabezpečilo MŽP spolu so SBM, vyplýva, že požiarom bola postihnutá predovšetkým strecha a krov Berggerichtu.“

Foto
Plamene poškodili sedem objektov / TASR

Po tom, čo v jednej z historických budov v centre Banskej Štiavnice vypukol požiar, plamene sa rozšírili a poškodili sedem objektov. Na mieste zasahovali nielen profesionálni a dobrovoľní hasiči, ale aj vojaci či dobrovoľníci. Polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre