Odchod z hnutia Slovensko oznámilo viacero členov, poslednou kvapkou bola kandidatúra v prezidentských voľbách

SlovenskoSpravodajstvo

Aktualizované 14.00 hod.

Z dôvodu nekritického prístupu vedenia či pre politickú izoláciu požiadalo o ukončenie členstva z hnutia Slovensko viacero členov. Zo strany tak odchádza Peter Kremský, Mária Šofranko, Veronika Gmiterko, Vojtech Tóth, Peter Liba a Ján Marosz.

„Po viacerých neúspešných pokusoch o zmenu fungovania v rámci hnutia Slovensko, sme sa rozhodli ukončiť členstvo a spoluprácu s hnutím Slovensko pod vedením Igora Matoviča,“ uviedli v stanovisku.

„Protikorupčné pravidlá hnutia Slovensko neumožnili vyjsť v ústrety požiadavkám našich bývalých kolegov. Prajeme im všetko dobré v budúcom politickom živote,“ reagovalo na odchod členov hnutie Slovensko.

Foto
Ohlásenie kandidatúry predsedu hnutia vo voľbách na prezidenta považujú členovia za poslednú kvapku / TASR

Členovia hovorili o nepremyslených krokoch vedenia, medzi nimi mala byť aj rýchla zmena samotného názvu hnutia. Do strany podľa ich slov išli so zámerom podporiť rozvoj a zlepšiť život v krajine:

„Za posledný rok sa však do politiky bývalého OĽANO dostalo stále viac populizmu, konfliktnosti a politického obchodovania.“

Podľa odchádzajúcich členov vedenie nie je otvorené diskusii a kritické pripomienky ignoruje či bagatelizuje. Ohlásenie kandidatúry predsedu hnutia vo voľbách na prezidenta považujú členovia za poslednú kvapku.

„Pre nás ľudia s iným názorom nie sú nepriateľmi, spoluprácu a slušnú diskusiu považujeme za veľmi dôležitú.“

 

Zdroj: TASR

Komentáre