Odovzdávanie vysvedčení sprevádzajú viaceré opatrenia

VýchodKoronavírus

Záver školského roka sa nesie v tieni pandémie koronavírusu.

Na stredných a základných školách si dnes všetci žiaci a študenti preberú svoje koncoročné vysvedčenie a školopovinnej mládeži sa tak od stredy 1. júna začínajú dva mesiace prázdnin. Ako informoval hovorca mesta Košice Vladimír Fabian, v metropole východu si žiaci preberú vysvedčenie na viac ako 50 základných školách:

„Spôsob, akým budú odovzdávané vysvedčenia na konci tohto školského roka, bol na riaditeľoch jednotlivých škôl. Mesto Košice ako najväčší školský úrad nedávalo žiadne špecifické usmernenia. Nemáme informáciu o tom, aby na nejakej škole bol nejaký problém alebo špecifický prípad.“

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Priebeh tohto školského roka bol výnimočný aj z pohľadu pandémiu koronavírusu. Žiaci tak po návrate do školy dodržiavali prísne hygienické opatrenia. Ako potvrdil Fabian, inak to nebude ani na konci roka:

„Platia štandardné opatrenia, tie, ktoré platili aj počas koronavírusu. V súvislosti s uvoľňovaním sú trošku zmiernené, ale žiadne špecifické prípady neboli hlásené.“

Stredné školy

Stredoškoláci sa na jeden deň vrátia do škôl, aj keď to bol pre nich neobyčajný školský rok.

„Preberanie vysvedčení prebehne v štandardnom režime, to znamená, študenti prídu do svojich škôl tak, ako by prišli aj za normálnych okolností. Tomu sme prispôsobili dočasne aj autobusovú dopravu tak, aby sa študenti mohli dostať do škôl. Samozrejme, sú pripravené bezpečnostné opatrenia, teda dezinfekčné prostriedky a podobne tak, aby možnosť šírenia nákazy bola čo najviac minimalizovaná,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Koniec školského roka je na školách známy aj koncoročným programom, predstavením či rozlúčkou s končiacimi študentmi.

„Tieto hromadné podujatia budú obmedzené, čiže neprebehne to v úplne štandardnom režime. Odovzdávanie vysvedčení bude v menších kolektívoch, to znamená len v rámci tried tak, aby sa všetci študenti nestretli na jednom mieste, napríklad na dvore alebo v nejakej telocvični,“ dodal Trnka. Školáci opäť zasadnú do lavíc v stredu 2. septembra.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre