Odskočte si na víkend do Tel Avivu či Kolína

KošiceLetom svetom

Košické letisko zavádza nové linky.

Foto
Tel Aviv (ilustračné foto) / pixabay.com

Od zajtra budú Košice prepojené priamym leteckým spojením s izraelským mestom Tel Aviv. Lietať sa bude dvakrát týždenne a to okrem soboty aj každý štvrtok vždy o 6.00 hod. ráno. Podľa šéfa marketingu košického letiska Juraja Tótha bude Tel Aviv ako pútnické miesto určite atraktívne pre slovenských turistov.

„Tel Aviv okrem toho všetkého ponúka aj nádherné pláže. Ide o prvú celoročnú dovolenkovú destináciu, ktorá bude z Košíc dostupná aj v zimných mesiacoch. Na jednej strane veľmi historické mesto alebo krajina ako Izrael s mnohými pamiatkami troch najväčších svetových náboženstiev. Na druhej strane moderná metropola, párty mesto a mekka startupov. Takže každý si tam nájde určite to svoje,“ prezradil.

Foto
Kolín nad Rýnom (ilustračné foto) / pixabay.com

Letecké spojenie ocení aj približne stovka izraelských študentov, ktorí v Košiciach študujú. V zimnom letovom priadku budú lety do Tel Avivu v stredy a soboty. V nedeľu o 6.00 hod. ráno zároveň vzlietne aj prvé lietadlo na trase do Kolína.

„Letenky do Kolína sú aktuálne dostupné už aj v cene od 9,99 eur. To znamená, že za spiatočnú letenku za 20 eur si viete urobiť veľmi pekný víkend v Kolíne, ktorý je piatym najväčším letiskom v Nemecku. Kolín sa dá využiť ako také centrum na objavovanie aj toho širšieho okolia, ktoré je veľmi zaujímavé a dá sa prestupovať aj na diaľkové linky, či už do Severnej Ameriky, do Karibiku alebo do iných exotických destinácií,“ priblížil Tóth.

Obidve linky bude prevádzkovať letecká spoločnosť Wizz air lietadlom Airbus A320 s kapacitou 180 sedadiel.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre