Odštartovala Krajská futbalová liga. Kozák: Je to výborná myšlienka!

KošiceŠport

Premiérový ročník Zimnej Krajskej futbalovej ligy odštartoval v sobotu dopoludnia slávnostným výkopom v Moldave nad Bodvou. Iniciátormi vzniku zimnej súťaže boli Východoslovenský futbalový zväz a Košický samosprávny kraj.

Foto
Slávnostné otvorenie KFL prebehlo pred zápasom Medzev - Lokomotíva B / KOŠICE ONLINE

„Som veľmi rád, že po mesiacoch príprav sa tento projekt reálne rozbehol. Už prvé ohlasy sú naozaj veľmi dobré a som naozaj rád, že nás v tomto úsilí podporuje množstvo športovcov a priaznivcov športu,“ uviedol župan Rastislav Trnka, podľa ktorého je hlavným cieľom tejto súťaže kvalitná zimná príprava jednotlivých tímov, ale aj oživenie záujmu o futbal v obciach, ktoré si nemohli dovoliť jeho financovanie. „Futbal je u nás najrozšírenejším športom a je našim záujmom, aby napredoval a rozširovala sa jeho základňa.“

Košický samosprávny kraj financuje tento projekt vo výške 100 000 eur a prispieva aj organizačne a materiálne. „Verím, že táto pomoc je na dostatočnej úrovni a spoločne naplníme naše ciele,“ pridal Trnka.

Galéria k článku

Do prvého ročníka zasiahne celkovo 93 družstiev, ktoré odohrajú 190 stretnutí.

„Som veľmi rád, že sme sa s košickou župou dohodli a rozbehli sme takýto projekt v pomerne rýchlom čase. Očakávame značný divácky záujem a kvalitnú športovú úroveň,“ uviedol šéf Východoslovenského futbalového zväzu Richard Havrilla, podľa ktorého je formát ligy jednoduchý: „Tímy od tretej ligy až po najnižšiu súťaž sme rozdelili do dvoch skupín. Mužstvá od tretej do piatej ligy hrajú skupinovú fázu, tímy z nižších líg majú KO systém. Dvaja víťazi z oblastných futbalových zväzov postúpia do osemfinále, kde sa stretne osmička najlepších. Vyraďovacím spôsobom sa dostanú až do finále o Pohár predsedu KSK. Klubom platíme ihriská, rozhodcov a zo svojich peňazí tak nemusia platiť nič. Majú tak zabezpečenú kvalitnú zimnú prípravu.“

Slávnostného otvorenia súťaže sa v Moldave zúčastnil aj bývalý reprezentačný tréner Ján Kozák.

„Myslím si, že je to výborná myšlienka. Hráči a mužstvá z nižších súťaží získali možnosť pravidelnej konfrontácie a ja to môžem iba kvitovať. Pre celý náš futbal je to výborné a som rád, že to pán župan podporil,“ vyslovil sa J. Kozák.

V otváracom zápase ligy zdolal Medzev béčko košickej Lokomotívy 3:2. Dejiskami KFL budú okrem Moldavy aj ihriská s umelou trávou v Spišskej Novej Vsi, Trebišove, Michalovciach, Košiciach (Bruselská) a v maďarskom Sátoraljaújhely.

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre