Odstraňovanie následkov povodne v Kysaku bude trvať niekoľko týždňov

VýchodSpravodajstvo

Viaceré chaty sú stále nedostupné.

Aj obec Kysak, ktorá sa nachádza v okrese Košice-okolie, zasiahla povodeň. V týchto dňoch sa tam realizujú čistiace práce, ktoré sa však naplno rozbehnú po tom, ako voda úplne opadne a studne budú nad jej hladinou. Starosta Kysaku Ľubomír Krajňák predpokladá, že následky záplav budú odstraňovať dva až tri týždne:

„Voda klesla zo 440 centimetrov na 330, čiže asi o meter a pol. V jednej lokalite sa stále nedá dostať do chát, v ďalších štyroch to už nie je problém. V záhradkárskych lokalitách máme 75 chát, z toho 21 je z cesty stále neprístupných.“

Foto
Povodne v Kysaku / TASR

V obci sú rozmiestnené kontajnery, do ktorých obyvatelia vyhadzujú zatopený nábytok. Dobrovoľní hasiči a piliari odčerpávajú vodu z pivníc a sprejazdňujú cesty odstraňovaním popadaných a naplavených stromov.

Slovensko v uplynulých dňoch bojovalo s intenzívnymi zrážkami, ktoré na viacerých miestach spôsobili povodne. Z tohto dôvodu obec Kysak v utorok (13.10.) vo večerných hodinách vyhlásila tretí stupeň povodňovej aktivity. Vybrežený Hornád zaplavil desiatky nehnuteľností v chatových lokalitách.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre