Odsúdili bývalého šéfa prešovskej SAD-ky Jozefa Kičuru

PrešovSpravodajstvo

Súd schválil dohodu o vine a treste pre prešovského krajského poslanca Jozefa Kičuru. Odsúdený čelil obvineniu z nepriamej korupcie, dostal 18 mesiacov s podmienečným odkladom na 30 mesiacov.

Foto
Prešovského krajského poslanca, ktorý v minulosti pôsobil aj ako riaditeľ SAD Prešov, obvinili orgány činné v trestnom konaní z nepriamej korupcie v súvislosti s údajným úplatkom vo výške 100-tisíc eur  / TASR

Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) dnes schválil dohodu o vine a treste medzi prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a poslancom Prešovského samosprávneho kraja Jozefom Kičurom. Je vinný z toho, že cez sprostredkovateľa inému sľúbil úplatok ako štatutár Slovenskej autobusovej dopravy (SAD) Prešov, čím spáchal prečin nepriamej korupcie.

Súd obvineného odsúdil na trest odňatia slobody v trvaní 18 mesiacov s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu 30 mesiacov. Súd zároveň schválil peňažný trest 25-tisíc eur, pričom v prípade jeho neuhradenia určil náhradný trest odňatia slobody na 12 mesiacov. Rozsudok je právoplatný a nie je možné sa proti nemu odvolať.

Prešovského krajského poslanca, ktorý v minulosti pôsobil aj ako riaditeľ SAD Prešov, obvinili orgány činné v trestnom konaní z nepriamej korupcie v súvislosti s údajným úplatkom vo výške 100-tisíc eur. Ten mal podľa medializovaných informácií súvisieť so zámerom sprivatizovať menšinový podiel v prešovskej SAD. Po vznesení obvinenia sa Jozef Kičura vzdal funkcie v spoločnosti.

Najvyšší súd ešte koncom apríla zamietol sťažnosť obvineného voči vzatiu do väzby. Na základe procesnej a dôkaznej situácie ho v máji na základe rozhodnutia prokurátora ÚŠP prepustili z väzby.

Zdroj: SITA

Komentáre