Olympia otvorila rušnú sezónu Pia Cupom, trofej mieri do Maďarska (FOTO)

KošiceŠport

Na domácej scéne sú vodné pólistky košickej Olympie v posledných rokoch bezkonkurenčné. Ak si teda majú siahnuť na dno svojich síl, potrebujú medzinárodnú konkurenciu. Na domáci Pia Cup venovaný legendárnemu Jozefovi Hrošíkovi si preto pozvali súperky z Rakúska, Švajčiarska a Maďarska.

Foto
Radosť košického tímu z trofeje za druhé miesto / KOŠICE ONLINE

Trojdňové súperenie v bazéne kúpaliska Červená hviezda dopadlo pre Košičanky veľmi priaznivo. Súperky spod Álp zdolali veľmi jednoznačne a favorizovaným hráčkam Szentesu vzdorovali v súboji o prvé miesto počas troch zo štyroch štvrtín.

„Veľká škoda, že nám v tomto zápase zahrala veľmi zle Ramirezová,“ pustil sa do hodnotenia prehry 6:12 tréner Szabolcs Eschwig-Hajts. „Svoj najlepší výkon samozrejme nepodala nielen ona, ale v jej prípade sa to stalo prvýkrát. Skúsenejšie súperky využili v závere príležitosti a my sme tam sebčili a pôsobili sme trochu vyplašene. Aj to je však dobrá skúsenosť.“

Zápas proti Szentesu bol podľa kapitánky Janky Kurucovej paradoxne prvým na turnaji, v ktorom mali Košičanky vydarený začiatok. „Predtým nám nevychádzali úvody, teraz záver. Nevyšlo to, ale sme rady, že sme si mohli po dlhej dobe zahrať a musíme uznať silu súperiek. Celkovo to bol výborný turnaj a oceňujem aj prítomnosť špičkovej medzinárodnej rozhodkyne, ktorá nám ukázala, ako to má vyzerať.“

Konečné druhé miesto predstavuje dôvod na spokojnosť. Do tímu Olympie totiž pribudlo viacero nových hráčok a opomenúť sa nedá ani dlhá tréningová pauza spôsobená zatvorením bazénov.

„Od júna sme nehrali na nejakom turnaji a akceptujem preto, že hráčky nie sú v ideálnej forme. Tá bude určite stúpať,“ uvedomuje si Eschwig – Hajts. „Sme veľmi radi, že sme mohli po covid období zorganizovať vydarený ročník Pia Cupu. Okúsili sme pestrú medzinárodnú konkurenciu a napokon sme nestačili len na Szentes. Gratulujem im, boli totiž naozaj najlepším tímom turnaja.“

 

Galéria k článku

Najlepšou brankárkou turnaja bola Arányi Réka z víťazného Szentesu. Najlepšou strelkyňou bola domáca Mayelin Bernal Villa a cenu pre najlepšiu hráčku turnaja získala slovenská vodnopólová reprezentantka v službách Szentesu Tamara Kolářová.

Prípravný Pia Cup poslúžil predovšetkým na začlenenie nových posíl do tímu. Veľa sa očakáva predovšetkým od dvojice hráčok z Kuby, ako aj od americkej brankárky Kaliny Andersonovej.

„Máme nové baby zo Slovenska i zahraničia. Vytvorili sme dobrý kolektív a keď sa zohráme ešte lepšie, tak to môže vyzerať dobre. Budúci týždeň nás čaká Danube liga a myslím si, že tam máme čo hľadať. Chceme ukázať, že aj tím zo Slovenska dokáže víťaziť,“ naznačila odvážne plány pre novú sezónu Janka Kurucová.

Okrem domácej scény sa vodné pólistky Olympie predstavia aj v spomínanej Dunajskej lige a zároveň aj v prestížnej Lige majstrov.

„Ligu majstrov berieme ako prípravu, pretože tam nemáme šancu. Budú to hlavne výborné skúsenosti. Pre nás je dôležité zahrať dobré zápasy v Danubia lige a doma chceme samozrejme dominovať v lige i v pohári,“ dodal v súvislosti s cieľmi pred sezónu 2021-22 tréner Szabolcs Eschwig-Hajts.

Foto
Víťazný tím Szentesu / KOŠICE ONLINE

Výsledky Pia Cupu 2021:

Rakúsko - ŠK OLYMPIA KOŠICE 9:20 (3:7, 0:6, 4:5, 2:2)

ŠK OLYMPIA KOŠICE -  Švajčiarsko 19:8 ( 5:5, 4:1, 6:2, 4:0)

Švajčiarsko -  Szentes 1:22 (0:7, 0:5, 1:3, 0:7)

Szentes - Rakúsko 28:4 (8:3, 8:1, 7:0, 5:0)

ŠK OLYMPIA KOŠICE -  Szentes 6:12 (1:1, 1:4, 4:3, 0:4)

Švajčiarsko - Rakúsko 12:8 (4:2, 3:1, 3:1, 2:4

Konečné poradie: 1. Szentes, 2. Olympia, 3. Švajčiarsko, 4. Rakúsko

Komentáre