Omladení Košičania nestačili na Prešov, Šarišania by ich radi vystriedali na tróne (FOTO)

KošiceŠport

Posledné kolo Niké Superligy v malom futbale ponúklo priaznivcom tohto športu tradične atraktívne derby medzi Košicami a Prešovom. Aj tento zápas však podčiarkol tohtosezónnu realitu. Zatiaľ čo Šarišania už mali istotu postupu do semifinále, obhajcovia titulu z Košíc nastupovali bez šance na vyraďovaciu súťaž.

Foto
Košičania ťahali v súbojoch za kratší koniec / KOŠICE ONLINE

V pohode hrajúci Prešovčania uzavreli základnú časť presvedčivým triumfom 6:1 a v play-off tak budú jedinou východoslovenskou nádejou.

„Tento zápas sa niesol v duchu, že už o nič nejde, ale medzi Prešovom a Košicami je to vždy vyhecované a zaujímavé. Diváci teda videli zaujímavý zápas,“ skonštatoval spokojným tónom prešovský brankár Martin Kapráľ, ktorý podčiarkol pohodu svojho tímu aj streleným gólom. „Neboli sme pod tlakom a hrali sme s rozviazanými nohami. Mohli sme si dovoliť aj veci, ktoré by sme si inak dovoliť nemohli.“

Košičania sa naopak v tohtosezónnej derniére trápili a výsledkom bol iba jeden gól.

„Opäť sa nám nedarilo a je to aj výsledok toho, že nás chodí málo. V zostave nám chýbajú kľúčoví hráči a ani teraz nehrali Paľo Gere či Mojmír Trebuňák. Skúšame mladších chlapcov a ani z nich neprišli traja. Tento zápas sme už odohrali akoby z povinnosti. Chceli sme samozrejme vyhrať, ale súper bol lepší,“ priznal Marián Pillár.

Zverenci trénera Richarda Bača zaznamenali v šiestich zápasoch sezóny bilanciu 1 víťazstvo, 1 remíza a až štyri prehry. Takáto bilancia je z pohľadu obhajcu trofeje veľmi nelichotivá. Podľa najskúsenejšieho hráča tímu nejde o následky pandémie, ale o následok početných absencií opôr.

„Nie je to pandémiou, pretože tá sa týkala všetkých a nie iba nášho mužstva. Neviem si vysvetliť, prečo nás chodilo ta málo a niektorí chlapci odmietali chodiť. Na zápasy sme chodili šiesti a na striedanie nás bolo teda iba pár,“ upozornil Pillár.

Galéria k článku

Rok 2021 sa však ešte nekončí. V auguste sa práve v Košiciach uskutočnia Majstrovstvá Slovenska a tam by si chceli domáci napraviť chuť.

„Určite budeme silnejší. To bude voľno a futsalisti budú doma. Máme šikovných chalanov v zahraničí, ale napriek tomu sme sa vydali na cestu mladých hráčov a to by nám malo priniesť ovocie z pohľadu budúcnosti. Desať rokov sme tu kraľovali, ale čas nezastavíme,“ zamyslel sa M. Pillár. K nárastu záujmu o malý futbal v metropole východu by mali pomôcť i tohtoročné Majstrovstvá Európy, ktorých dejiskom bude Steel aréna. „Verím tomu, že minimálne spodný ovál haly bude na naše zápasy plný. Malý futbal napreduje, jeho úroveň fantasticky stúpla a to, že sa predstaví európska špička v Košiciach, je jednoducho veľká vec.“

Na európsky šampionát sa tešia i Prešovčania, no tých bude teraz zaujímať hlavne play-off Superligy.

„Mojim osobným cieľom je stretnúť sa ešte s Nitrou a vrátiť im dve prehry, ktoré sme s nimi utrpeli,“ pousmial sa brankár M. Kapráľ. „Momentálne sa tešíme na každý zápas. Konečne sme sa vrátili do akcie a všetci sú pri chuti. Dá sa povedať, že po pandemickej pauze sa tešíme z každého momentu na ihrisku.

V hre o prvenstvo v súťaži ostali okrem Prešova aj Nitra, Trnava a Bratislava.

„Verím, že play-off zvládneme a dotiahneme to na vrchol. Ideálne by bolo, ak by sme si ten titul prehadzovali medzi Prešovom a Košicami. Snáď sa o rok stretneme vo finále,“ dodal s úsmevom Martin Kapráľ.

Komentáre