Online konferencia TEDxKošice 2021 ponúkne prednášky rečníkov z rôznych sfér spoločnosti

KošicePR INFO

Diváci sa môžu tešiť aj na hudobné vstupy či špeciálny kvíz.

V košickom Kulturparku sa 17. apríla uskutoční konferencia TEDxKošice 2021 s podtitulom Z dvora na Mars. Diváci sa môžu z pohodlia domova tešiť na rečníkov celoslovenského, ba až svetového formátu, ktorí ponúknu myšlienky hodné šírenia v online svete.

Publiku sa už tento víkend predstavia rečníci z vedeckej, kultúrnej či biznis sféry. Jedným z nich bude aj neurogenetik Tomáš Eichler, ktorý skúma mozog, spánok a bdenie genetickými metódami a popularizuje vedu v médiách. Divákom sa prihovoria aj mnohonásobne ocenená investigatívna novinárka a zakladateľka nezávislého investigatívneho portálu Pavla Holcová či teoretický fyzik a popularizátor vedy Samuel Kováčik, ktorý je známy ako Vedátor.

Zakladateľka úspešných firiem Curaprox a Folk & Milk Lucia Pašková, angažovaná v mnohých neziskových organizáciách, ktoré sa venujú prepájaniu komunít, ľudským právam, permakultúre, si tiež pripravila inšpiratívnu prednášku. Priestor dostane aj Juraj Čokyna, autor knihy A okraje máš kde?, ktorú napísal po skúsenosti dvojročného pôsobenia na Základnej škole v Šarišských Bohdanovciach v rámci projektu Teach for Slovakia.

Foto
Konferencia sa tento rok uskutoční online / TEDxKošice/Matúš Čopík

Ďalšou z rečníčok bude aj biotechnologička Darina Štyriaková, zakladateľka startupu ekolive, ktorý prináša riešenie pre ekologickú ťažbu nerastných surovín a čistenie životného prostredia nahradením pesticídov a chemických hnojív biohnojivom. V rámci programu vystúpi aj Tomáš Peciar, ktorý je zakladateľom prvého slovenského bikesharingu White bikes a spoluzakladateľom Cyklokoalície – občianskeho združenia podporujúce rozvoj mestskej cyklistiky v Bratislave. Súčasťou konferencie bude aj špeciálna prednáška astrobiologičky a riaditeľky simulovaných marťanských a mesačných misií na výskumnej stanici HI-SEAS, USA Michaely Musilovej, ktorá sa divákom prihovorí až z Havaja.

Galéria k článku

Publikum bude moderátorsky sprevádzať úspešná debatérka Hana Skljarszka, ktorá sa dlhodobo venuje mentoringu, vytváraniu vzdelávacích programov pre mládež a projektom v oblasti leadershipu. Napriek tomu, že konferencia bude online, program zahŕňa aj sprievodné podujatia, pričom prestávky medzi jednotlivými prednáškami vyplnia hudobné vstupy či špeciálny kvíz.

Záujemcovia si môžu zakúpiť nielen vstupenku, ale aj balíček plný darčekov. Vstupenky za 20, 35, 50 a 300 eur ukrývajú rúška, bonusovú vstupenku pre blízkeho, špeciálne poďakovanie či občerstvenie k sledovaniu konferencie. Divák, ktorý si zakúpi sponzorskú vstupenku za 300 eur, bude uvedený medzi sponzormi podujatia.

Komentáre